Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
Login:
Hasło:
 
lub
Ptaki ozdobne » Woliera » Siatka na krety - w wolierze

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Siatka na krety - w wolierze

     Zastosowanie siatki na krety w wolierze jest jak najbardziej możliwe i wielu hodowców decyduje się na takie rozwiązanie, czy jednak jest ono dobre i zastosowanie takiej siatki ma sens?

Kratka na krety.
Kret nie sforsuje siatki.
     Woliera bardzo często jest ozdobą ogrodu. Wielu hodowców bażantów, pawi i innych ptaków ozdobnych w Polsce, to typowi hobbyści. Do zainteresowań związanych z ogrodnictwem i uprawą działki w naturalny sposób nawiązanuje pasja hodowli ptaków egzotycznych. Z racji tego, iż krety mimo, iż są bardzo pożytecznymi zwierzętami dla ekosystemu stanowią niestety największą zmorą każdego działkowca lub posiadacza domu z trawnikiem i małym ogrodem. Kret kopiąc korytarze i wypychając kretowiska niszczy pielęgnowane i dopieszczone trawniki. Podkopuje drogie i uprawiane wiele lat drzewka. Jeden kret potrafi w ciągu jednego dnia wykopać kilkanaście metrów korytarzy. Ziemia z wykopanych korytarzy wypychana jest na zewnątrz w postaci kretowisk. Dla nas problematyczne są zarówno kretowiska jak i korytarze. Usypane przez kreta kupki ziemi łatwo rozgarnąć, korytarze jednak po czasie zapadają się co powoduje powstanie dołków i zniekształceń terenu.

     Specjalna siatka zabezpieczająca na krety zakopana od 10 do 5 centymetrów pod ziemią skutecznie przeciwdziała działalności kretów i całkowicie rozwiązuje problem. Jest to aktualnie jedyny środek zapobiegawczy na 100% skuteczny sposób na kreta, wszystkie inne urządzenia taki jak pułapki czy odstraszacze charakteryzuje małą skuteczność.

Bardzo dobra siatka na krety.
Bardzo dobra siatka na krety oferowana jest przez hurtownię www.rabatka.pl, charakteryzuje się dobrymi parametrami i stosunkowo niską ceną.
     Kret jest zwierzęciem bardzo czułym i płochliwym, nawet najmniejszy hałas czy stukot na powierzchni ziemi skutecznie go odstrasza. Stąd problem z zobaczeniem kreta i schwytaniem go podczas jego pracy. W wolierze z bażantami, pawiami, kaczkami czy innymi ptakami egzotycznymi zazwyczaj panuje ciągły harmider. Ptaki biegają powodując hałas. Są to warunki, których kret nie lubi i skutecznie omija. Mimo to poza wspomnianym hałasem mikroklimat woliery skutecznie przyciąga robactwo, resztki pokarmu roślinnego wymieszane z glebą sprzyjają dżdżownicom. Jak wiadomo dżdżownice są głównym pokarmem podziemnego drapieżnika. Kret potrafi zbierać dżdżownice, nadgryzając węzeł nerwowy powoduje ich paraliż i w takiej sparaliżowanej formie ale ciągle żywe magazynuje przez całą zimę w podziemnych norach.

     Ostatecznie sprawa wygląda tak, że mimo hałasu panującego w wolierze kret bardzo często do wolier zagląda i ryje, niszczy drzewka i krzewy stanowiące wystrój woliery. Zastosowanie siatki na krety oczywiście rozwiązuje problem jednak nie do końca jest to takie proste. Po czasie okazuje się, iż ziemię w wolierze warto przekopać, zabieg ten powinno się nawet wykonywać raz do roku i łączyć go z dezynfekcjom wysoko zasadowym wapnem. Jeżeli siatkę przeciw kretom umieścimy zbyt płytko przekopanie ziemi w wolierze będzie całkowicie niemożliwe, stąd konieczność układania siatki minimum 30 cm pod powierzchnią. Jest to stosunkowo trudne, a przede wszystkim pracochłonne. Jednak nie ma innego skuteczniejszego sposobu. Nakład pracy po czasie zwraca się z nawiązką. Innym skutecznym rozwiązaniem opartym na specjalnej siatce jest wkopanie jej wokół woliery pionowo w głąb na głębokość minimum 80 cm. Jest to sposób równie skuteczny. Zalecane jest tak czy inaczej wykonanie jednego z powyższych zabiegów. Są one na tyle skuteczne, iż hodowca raz na zawsze zapomnieć może o krecie i kopanych przez niego kretowiskach.

     Reasumując jest wiele sposobów na krety opisywanych w książkach, prasie i Internecie. Jednak tylko zastosowanie specjalnej siatki przeciw kretom daje pełną satysfakcje i święty spokój.

Komentarze (3)
Autor: ~Bartosz     (2017-05-29,  15:11:21)      [odpowiedzi: 0]     (IP: 46.227.37.10)Odpowiedz
Temat:

Siatka stop kop


Trzeba tylko dodać, że najlepiej taką siatkę założyć przed wysianiem trawy, bo inaczej część pracy pójdzie na marne. Zresztą też taką informację otrzymałem kupując siatkę stop kop, chociaż gdzieś tam słyszałem, że można... [->]
Autor: admin     (2010-08-01,  13:15:13)      [odpowiedzi: 1]
Temat:

Komentarze na temat: Siatka na krety - w wolierze


Dyskusja użytkowników na temat: Siatka na krety - w wolierze


Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 4minusplus 2 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!