Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Inkubacja » Przechowywanie jaj

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Przechowywanie jaj

Prawidłowe przechowywanie jaj to sposób na udane lęgi
Prawidłowe przechowywanie jaj to sposób na udane lęgi
     Jakość kurczęcia całkowicie zależy od jakości jajka. Jest zatem bardzo ważne aby przyłożyć szczególnej uwagi do przechowywania i obchodzenia się z nimi. Należy podkreślić, że jakość jaj nie może być polepszona po ich złożeniu, a może ulec tylko pogorszeniu z powodu ich złego przechowywania. Następujące czynniki pozwolą na uzyskanie jaj o jak najwyższej jakości.

Należy pamietać iż: JAJA POWINNY BYĆ PRZECHOWYWANE SZPICZASTYM KOŃCEM DO DOŁU.


     Jajka, które są popękane, zdeformowane mocno zabrudzone ziemią, powinny jeśli to możliwe zostać odrzucone. Jajka zabrudzone ziemia mogą zostać oczyszczone przy pomocy płynu myjącego do jajek, np.: koncentrat do dezynfekcji inkubatorów Brinsea. Jest bardzo ważnym aby myć jajka w płynie, który jest znacznie cieplejszy od samego jajka, aby zapobiec przedostawaniu się zanieczyszczeń do wnętrza jaja przez pory w skorupce. Jednocześnie należy pamiętać o tym, że płyn myjący zmyje z powierzchni skorupki nie tylko brud ale i zewnętrzną warstwę ochronną, co będzie skutkować w przyszłości większą podatnością na zakażenia.

Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 1minusplus 4 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!