Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Inkubacja » Przechowywanie jaj » Segregacja jaj do inkubacji

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Segregacja jaj do inkubacji

Jaja przeznaczone do inkubacji muszą być segregowane.
Jaja przeznaczone do inkubacji muszą być segregowane.
     Kształt jaja, jego powierzchnia i jakość muszą być nieskazitelne. Niektóre ze zdeformowanych jaj wykazują niższą wykluwalność niż można by się było spodziewać. Jajka o mniejszym wymiarze zazwyczaj mają zbyt duże żółtka w stosunku do białek. Natomiast jaja o dużych rozmiarach mogą mieć podwójne żółtko, a z takiego jajka nic się nie wykluje. Zdeformowane jajka najczęściej maja wady w budowie skorupki.

     Jest bardzo ważnym aby pamiętać, iż w naturalnych warunkach jajka ogrzewają się dość powoli. Inkubatory natomiast często ogrzewają się dość szybko, co może doprowadzić jajko do szoku termicznego, jeśli zostaje w nim umieszczone od razu. Dlatego trzeba pamiętać o w miarę wolnym ogrzewaniu jajka w inkubatorze.

     Przenoszenie jaj powinno odbywać się ze szczególną ostrożnością, ponieważ nawet kilka wstrząsów czy uderzeń może sprawić, że błony otaczające żółtko pękną, nawet jeśli skorupka została nienaruszona. Ostrożność powinna zostać także zachowana podczas okresu inkubacji, ponieważ wstrząsy mogą doprowadzić do popękania naczyń krwionośnych i doprowadzić do śmiertelnego krwotoku pisklęcia.

Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 5minusplus 10 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!