Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Hodowla » Podgrzewacze do poideł

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Podgrzewacze do poideł

Kura
Kura
      Podczas okresu zimowego podgrzewacze do poideł znajdują swoje zastosowanie we wszystkich hodowlach zwierząt bez wyjątku. Podstawową i najważniejszą cechą charakterystyczną podgrzewaczy do poideł jest zapobieganie zamarzaniu wody w specjalnych poidłach przeznaczonych do pojenia zwierząt, gdy temperatura osiąga bardzo niskie wartości. Podgrzewacze znajdują także ogromne zastosowanie do paszy w formie płynnej czy półpłynnej, ona także nie zamarza dzięki nim.

      Podczas okresu zimowego, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej 0°C, woda przeznaczona do pojenia zwierząt, jest w dużym stopniu zagrożona zamarznięciu. W hodowli zwierząt stały dostęp do świeżej wody pitnej stanowi bardzo istotny czynnik, ponieważ wpływa na lepsze przyswajanie zadawanej paszy oraz witamin. Pojenie zwierząt podczas zimowych mrozów jest bardzo problematyczne dla hodowców, dlatego podgrzewacze poideł stanowią niezbędny elementarz wszystkich ferm jak również przy hodowli królików, czy też drobiu, jak również przy hodowli ptaków ozdobnych.

Podgrzewacz do poideł
Podgrzewacz do poideł
      Ważnym elementem systemu pojenia są przewody silikonowe, tego rodzaju kable doskonale zabezpieczają rury wodne przed ewentualnym zamarzaniem. Przewody silikonowe powinny charakteryzować się bardzo wysoką elastycznością, ponieważ dzięki temu z łatwością można je dostosować do rury systemowej. Dobrej jakości podgrzewacze do poideł powinny być wykonane z duża starannością, ponieważ mają bezpośredni kontakt z wodą. W hodowli powinno stosować się wyłącznie te podgrzewacze do poideł, które zapewnią maksymalną gwarancję bezpieczeństwa.

      Podgrzewacze do poideł dla drobiu doskonale się sprawdzają także w przypadku pojenia psów, czy też kotów, jak również innych zwierząt. Podgrzewacze do poideł są bardzo przydatne, w sytuacjach gdy hodowla zwierząt znajduje się w znacznej odległości od domostwa (ale także w bliskiej odległości spisuje się bardzo dobrze), ponieważ nie wymagają ciągłego kontrolowania oraz wymieniania w nich wody.

Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 6minusplus 5 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!