Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Hodowla » Szkodniki naszej hodowli » Pułapka na kunę

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Pułapka na kunę

Dobra pułapka na kunę.
    Kuna domowa jest to drapieżnik który najczęściej wchodzi w szkodę w gołębnikach, wolierach i klatkach z różnego rodzaju ptactwem. Jej łupem padają nie tylko mniesze ptaki takie jak gołębie ale nawet największe gęsi i łabędzie. Ostatnio obserwuje się drastyczny wzrost liczebności tych szkodników. Specyfika nocnego trybu życia i niezwykła żywotność sprawiają, iż uprzykrza się osobom mieszkającym na poddaszach i w starych domach. Hałas, tupot i zniszczona izolacja termiczna to najczęstszy efekt obecności kuny na strychu. Kuna domowa jest ssakiem średniej wielkości. Długość ciała nie przekracza zazwyczaj 50cm, masa ciała zazwyczaj przekracza 1 kilogram. Krótkie łapy i wydłużone ciało to cechy charakterystyczne dla większości drapieżników także dla opisywanej kuny. Kuna żyje średnio dziesięć lat dojrzałość płciową osiąga po drugim roku życia. Ruja czyli okres szczególnej aktywności wypada dwa razy w roku (lipiec - sierpień oraz styczeń - luty). Wtedy kuny najłatwiej spotkać i są najgłośniejsze. Największe szkody w hodowlach kuny wyrządzają w okresie odchowu młodych, który nie jest regularny i zależy od warunków jakie kuna ma w swoim środowisku. Ciąża u kun może być wydłużana i przetrzymywana w formie utajonej nawet do dziewięciu miesięcy tak więc okres miotów rozkłada się w okresie niemalże całego roku.

    Jaka pułapka na kunę ?

    Na kuny zdecydowanie najlepiej sprawdza się pułapka dwuwejściowa , wąska i długa. Kuna w naturalny sposób chętnie wciska się w wąskie korytarze i zakamarki. Okazuje się, że klatki duże o dużych gabarytach nie są tak skuteczne jak długie ciasne pułapki. W naszej hodowli używamy klatki poleconej przez znajomych, i nigdy nie zawodzi. Naszą pułapkę tak jak większość urządzeń do hodowli zakupiliśmy w hodowlany.pl. Mają tam model pułapki 1 metr długości dwuwejściowej.

Żródło:
Komentarze (4)
Autor: admin     (2010-08-01,  13:15:13)      [odpowiedzi: 3]
Temat:

Komentarze na temat: Pułapka na kunę


Dyskusja użytkowników na temat: Pułapka na kunę


Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 4minusplus 1 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!