Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Hodowla » Nagrzewnice do ogrzewania kurników

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Nagrzewnice do ogrzewania kurników

Nagrzewnica
Nagrzewnica
      Obecnie hodowle drobiu stają się bardzo nowoczesne oraz są urządzone na wysokim poziomie. Hodowca drobiu stale rozwijający się szuka nowoczesnych rozwiązań, które zapewnią mu stały i wysoki dochód. Na dochód z hodowli drobiu składa się wiele czynników, co do utrzymania, karmienia, opieki, ale również ważne jest ogrzewanie kurników.

      Niestety ogrzewanie kurników systemem zwykłych grzejników nie przynosiły zadowalających rezultatów w hodowli drobiu. Nierównomierne rozpowszechnianie ciepła, przyczyniało się do powstawania wśród drobiu skupisk w miejscach cieplejszych. Ponadto przy nieodpowiednio ogrzanych kurnikach spadała masa przyrostu inwentarza, w takich kiepskich warunkach szybko może pojawić się w hodowli drobiu choroba, związana z wilgotną ściółką czy tez z powodu niedogrzania. Dobrym rozwiązaniem na ogrzewanie kurnika, jest zastosowanie ogrzewania nagrzewnicami, można dodatkowo zastosować ogrzewanie podłogowe, co zapewni taką samą temperaturę na całym obszarze budynku inwentarskiego.

      Dostępne na rynku nagrzewnice z łatwością rozprowadzają ciepło na całej przestrzeni kurnika. Największą zaletą tego typu nagrzewnic, jest ich szybka reakcja na zmieniającą się temperaturę w pomieszczeniu. Nagrzewnice kierunkowo rozprowadzają ciepłe powietrze, co pozwala na ogrzanie wszystkich zakamarków danego pomieszczenia. Nagrzewnice są bardzo proste w montażu, dodatkowo można do nich dodawać kolejne elementy związane z systemem ogrzewania tego typu. Nagrzewnice asystują swoją obecnością całym układom wentylacyjnym. Urządzenia tego typu są wykonane z materiałów chroniących przed dezorganizującym wpływem agresywnego środowiska w hali, ponadto są bardzo łatwe w czyszczeniu. Nagrzewnice charakteryzują się wymuszoną konwencją systemu ogrzewania nadmuchowego, posiada małą bezwładność, dzięki temu w bardzo krótkim czasie możliwe jest pokrycie sporych strat ciepła. Oprócz tego powietrze wprawione w ruch, rozchodzi się po całym pomieszczeniu. Na naszym rynku są dostępne nagrzewnice wodne, gazowe oraz olejowe.

      Dla każdego hodowcy, powinno być bardzo ważne zachowanie odpowiednich warunków bytowych we własnych kurniku, ponieważ przekłada się ono na rentowność hodowli.

Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 3minusplus 7 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!