Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Hodowla » Hodowla Indyków » Pasza i woda w hodowli indyków

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Pasza i woda w hodowli indyków

Indyk na łace
Indyk na łace
     Pasza (karma) oraz woda są najważniejsze w hodowli indyków. Pomieszczenie w którym zamierzamy trzymać, hodować indyki należy przygotować wcześniej, ponieważ musi być gotowe przed pojawieniem się piskląt. Po mimo tego, że indyki są głownie hodowane w pomieszczeniach zamkniętych (w indycznikach), to obecnie możemy zauważyć ekologiczny chów. Indyki są wypuszczane na zielone łąki, gdzie mogą swobodnie się poruszać oraz same mogą szukać dla siebie odpowiedniego pożywienia. Taki chów bez wątpienia jest przyszłością, ale obecnie widać, że jest całkiem daleką przyszłością.     Pasza którą zamierzamy podawać indykom powinna być zawsze czysta, świeża i dostosowana do całego prowadzonego cyklu produkcyjnego. Hodowca, poprzez zorganizowanie i zapewnienie we własnej hodowli indyków stałego dostępu do paszy, zapewni doskonałe przyrosty oraz wysoką końcową masę ciała ptaków.Trzy indyki na łące
Trzy indyki na łące
     Dostęp do wody powinien być stały, tak samo jak dostęp do paszy. Znajdujące się w indyczniku poidła i karmidła, powinny być myte przy każdorazowym sprzątaniu wnętrza w którym przebywają ptaki. Woda oraz jej jakość jest bardzo istotna w hodowli indyków, ponieważ jest nośnikiem leków i szczepionek, jak również może być głównym wektorem zakażeń w stadzie, podczas gdy maleje ilość pobieranej wody wraz z nią maleje także pobieranie paszy, a wraz z nim przyrosty.

Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 5minusplus 7 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!