Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kanarki » kanarek flandryjski wodnotokowy

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

kanarek flandryjski wodnotokowy

Kanarek flandryjski wodnotokowy hodowany jest głównie w krajach flandryjskich od 150 lat. Liczba miłośników tego kanarka, ciągle się powiększa. Można go spotkać w Belgi, Holandii ale także we Włoszech, Francji oraz Stanach Zjednoczonych. Należy do kanarków śpiewaków.
Kanarek flandryjski wodnotokowy
 • Wygląd
 • Hodowla
 • Rozmnażanie
 • Śpiew kanarka
 •      

  Wygląd kanarka

  Z postury nieco większy od kanarka Harceńskiego. Ubarwienie piór jest przeważnie żółte, dopuszczalne jest nieco lekkie ubarwienie innego koloru. Krzyżowanie kanarków wodnotokowych z kanarkami innego gatunku nie jest dopuszczalne, ponieważ źle wpływa to na śpiew kanarka.      

  Hodowla

  Kanarki wodnotokowe pielęgnuje się i hoduje w podobny sposób jak kanarki harceńskie (wymagają one takiej samej karmy oraz opieki).      

  Rozmnażanie

  Kanarki rozmnażają się zazwyczaj w sposób monogamiczny. Klatka powinna mieć co najmniej długość 60 cm i wysokość 40 cm.      

  Śpiew kanarka

  Śpiew jest główna zaletą kanarków wodnotokowych, składać się może z 17 tur tzn. zwrotek. Z zamkniętym dziobkiem kanarek wyprowadza dwie trzecie zwrotek, a z dziobkiem otwartym jedną trzecią. Dobrymi śpiewakami sa kanarki które wykonują 10 zwrotek. Śpiew ich jest dźwięczny i głośny, niektóre zwrotki przypominają słowicze trele, inne zaś kaszel. W hodowli kanarków wodnotokowych, ważne jest to, iż z ich śpiewu nie eliminuje się żadnej nowej tury, lecz przyznaj się za to następne punkty. Hodowcy zaś to utrwalają i zachęcają kanarki do udoskonalania swojego śpiewu. Klokowaty turkot wodny kanarka składa się z kolejno po sobie następujących sylab: bli, bli, bli -blu, blu, blu -klok, klok, klok. Następna tura tłumiona brzmi: wu, wu, wu - lu, lu, lu - lo, lo, lo. Od drugiej tury, wyższa jest trzecia tura wodna, kanarek musi ją wykonać z zamkniętym dziobem, oraz z dość dużą szybkością, jest to kulkowanie, które brzmi :lo, lo, lo - lu, lu, lu (jest ono kilkakrotnie powtarzane). Dalsze tury to turkot basowy (raz kanarek go wydaje powoli z zamkniętym dziobem, a później szybciej). Jedną z najbardziej pożądanych tur tego kanarka jest "tjonker", ma on metalicznie wybitny dźwięk. Kanarek wykonuje ją z otwartym dziobem, powinno to brzmieć: tjonk, tjonk, tjonk, tjonk - tong, tong, tong - tjunk, tjunk, tjunk. Kanarek flandryjski wodnotokowy wykonuje także flety, tokowanie, dzwonki oraz turkoty w różnych odmianach. Uczenie śpiewu kanarków wodnotokowych, jest latwiejsze niż uczenie kanarków harceńskich. Klatki dla samczyków i klatki na konkursy muszą być większe, ponieważ kanarek potrzebuje dużo swobody.      

  Skala śpiewu. Skala punktowa ocen za śpiew kanarka flandryjskiego wodnotokowego.
  1. Klokowany turkot wodny 1-12pkt
  2. Przemienny turkot wodny 1-9pkt
  3. Kulkowany turkot wodny 1-6pkt
  4. Turkot basowy 1-6pkt
  5. Turkot stalowy 1-9pkt
  6. Flety 1-9pkt
  7. Mocne basy 1-6pkt
  8. Dzwonki 1-6pkt
  9. Dzwonek basowy 1-6pkt
  10. Bas fletowy 1-6pkt
  11. Tjonker 1-6pkt
  12. Szokiel 1-3pkt

  Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 4minusplus 2 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!