Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kanarki » Crested i Crestbred

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Crested i Crestbred

     Jest to prawie ta sama rasa kanarków, ale różnią się układem piór na głowie. Crested posiada na głowie największą i najpiękniejszą koronę. Kanarek gładkogłowy tej samej rasy, został nazwany przez angielskich hodowców Crestbred. Wielkość ciała tych kanarków jest taka sama (minimum 16 cm). Pozostałe upierzenie, budowa ciała oraz sposób życia jest taka sama.
 • Wygląd kanarka
 • Rozmnażanie
 • Pokarm kanarka
 •      

  Wygląd kanarka

  Koronka musi być duża, która symetrycznie układa się na środku głowy kanarka. Pióra we wszystkich kierunkach są tak samo długie, nie mogą one mieć braku piór albo jakiegoś ubytku. Oczy i dziób musza być pokryte koronką. Kark, grzbiet oraz plecy, nie mogą mieć widocznych zagięć (powinny tworzyć jedną linię). Dziob powinien być stożkowaty oraz długi. Długość ciała około 16 cm. Ptak musi sprawiać wrażenie że jest duży oraz powinien mieć wydłużoną sylwetkę. Skrzydła muszą przylegać do tułowia. Ogon powinien być zwary. Nogi kryte do stawów skokowych w piórach pokrywowych brzucha. Pierzenie powinno być puszyste, miękkie z jedwabistym połyskiem. Pióra tych kanarków powinny być szerokie oraz długie, zaś pióra brzucha i boków nieco zwisające. Pióra pleców i kupra powinny zwisać aż po boki ptaka. Siedzący ptak na żerdzi powinien tworzyć kat 45°. Kanarki naogól powinny być eleganckie, czyste oraz spokojne a najważniejsze jest to aby były w bardzo dobrej kondycji. Crestbred musi mieć dużą, płaską głowę o piórach długich, szerokich i miękkich. Oczy powinien mieć okolone długimi rzęsami. Skala punktowa oceny Cresteda i Crestbreda. 1. Koronka i głowa 45pkt 2. Dziób 5pkt 3. Kark, grzbiet, plecy 5pkt 4. Budowa 10pkt 5. Nogi 5pkt 6. Upierzenie 10pkt 7. Postawa 10pkt 8. Ogólne wrażenie 10pkt
       

  Rozmnażanie

  Chcąc uzyskać kanarki z dobrze wykształtowanymi koronkami należy krzyżować jednego kanarka z koronką czyli Crested oraz kanarka gładkogłowego Crestbred. Każdy kanarek z koronką ma recesywne geny letalne. W razie skojarzenia dwóch takich kanarków, 25 procent potomstwa otrzyma pary tych genów i nie wykluje się z jaj. Osobniki bez koronki można ze sobą łączyć wtedy potomstwo wykluje się z gładka głową. Klatka dla tych kanarków musi być obszerna minimalne jej wymiary to 60x40x40 cm. Ich hodowla jest monogamiczna. Kanarki obydwu odmian bardzo chętnie przystępują do lęgów. Są bardzo opiekuńczymi rodzicami. Zdarza się tak że kanarkom przeszkadza koronka, która zasłania im oczy, wtedy możemy lekko przyciąć koronkę kanarkowi.      

  Pokarm kanarka

  Karma przeważnie nasienna (powinno w niej być mniej rzepiku a więcej nasion takich jak : murzynek, kanar, proso, sałata, mak). Karmę miękka oraz inne dodatki podajemy tak samo, jak w hodowli kanarków kolorowych.

  Komentarze (2)
  Autor: admin     (2010-08-01,  13:15:13)      [odpowiedzi: 1]
  Temat:

  Komentarze na temat: Crested i Crestbred


  Dyskusja użytkowników na temat: Crested i Crestbred


  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 1minusplus 1 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!