Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kanarki » Kędzierzawy mediolańczyk

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Kędzierzawy mediolańczyk

Kanarek kędzierzawy mediolańczyk
Kanarek kędzierzawy mediolańczyk
 • WYGLĄD
 • ROZMNAŻANIE
 • Frise de Milanois
        Kanarek kędzierzawy mediolańczyk zawdzięcza swój kształt i upierzenie wielu odmianą kanarków kształtnych i kolorowych. Mediolańczyk występuje w wielu odmianach barwnych nie tylko w upierzeniu zielonym. Ale jego upierzenie powinno zawsze być jednolitej barwy.  WYGLĄD

        W upierzeniu tej rasy kanarków może występować barwa biała oraz wszystkie inne barwy z pigmentem czerwonym. Ważne jest to aby barwa podstawowa każdego rodzaju była równomiernie rozprowadzona na całym upierzeniu, tylko lotki oraz sterówki u ptaków lipochromowych mogą być lekko bledsze. Kanarki o ubarwieniu melaninowym nie mogą mieć żadnych rozjaśnień w barwie jego upierzenia.

        Pióra kanarka mediolańczyka są delikatne, jedwabiste, połyskujące, równomierne ułożone oraz tworzą śliczną fryzurę. Pióra nie powinny mieć żadnych braków lub być brudne. Fryzura na grzbiecie kanarka powinna mieć przedziałek długi, wzdłuż którego opadają na obie strony piękne , kędzierzawe pióra. Im pióra są dłuższe tym lepiej, czasami nawet przykrywają całe skrzydła. Pióra "żabotu" kanarka są ułożone łukiem od obu piersi ku jej środkowi. Podobny układ mają pióra na brzuchu kanarka. Na boku ptak ozdobny posiada długie kędzierzawe pióra które zwijają się do góry ku skrzydłom i stykają się z piórami "płaszcza". Na głowie znajduje się śliczna fryzura z kędzierzawych piór, które wyrastają na jej bokach i są zwrócone ku górze. Kształtem przypominają pierzasty kapelusik.

        Skrzydła bardzo dobrze przylegają do ciała kanarka i są w stosunku do jego reszty ciała długie (musza sięgać do końca ogona). Ogon jest zwarty i szeroki, pióra pokrywowe nadogonowe muszą być proste. Ogon powinien leżeć w jednej linii z grzbietem, każde załamanie na tym odcinku jest uważane za wadę.

  Klatka dla kanarków
  Klatka dla kanarków
        Całokształt cech dodatnich pozwala na uzyskanie przez kanarka kędzierzawego mediolańczyka wysokich ocen. Istniejące duże uchybienia w stosunku do wzorca, w rodzaju braku piór, zabrudzenia, nie prawidłowego ubarwienia, istniejące ślady innej barwy, przyczyniają się do obniżenia oceny. Punkty odejmowane są także za nieprawidłową postawę, płochliwość oraz nie najlepszy stan zdrowia.  ROZMNAŻANIE

        Rozmnażane kanarków tego gatunku nie jest trudne. Ptaki bardzo łatwo przystępują do lęgów w hodowli monogamicznej. Klatka dla tych kanarków powinna mieć wymiary 60 x 40 x 40 cm, w jej środku powinno znajdować się gniazdo o średnicy około 10 cm. Materiał na budowę gniazda, karmienie oraz pielęgnacja ptaków są takie same jak w przypadku kanarków kolorowych i kształtnych.

        Kanarek kędzierzawy mediolańczyk jest odporny na wahania temperatury, łatwo się przyzwyczajają do swych opiekunów.

  Kędzierzawy mediolańczyk
  Kędzierzawy mediolańczyk
        Długość ciała kanarka wynosi 18 cm (kanarek może posiadać dłuższe ciało, ale nie powinien być mniejszy).
  Skala punktowa według COM
  ubarwienie 15
  upierzenie kanarka 15
  wielkość 10
  fryzura grzbietu 10
  fryzura piersi 10
  fryzura boków 15
  głowa 5
  skrzydła 5
  ogon 5
  postawa 5
  ogólne wrażenie 5


  Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 1minusplus 8 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!