Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kanarki » Kanarek monachijski

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Kanarek monachijski

Kanarek monachijski
Kanarek monachijski
 • WYGLĄD
 • ROZMNAŻNAIE
 •       Kanarek monachijski w Niemczech był hodowany od 1870 roku. Pierwotny jego kształt był kombinacją elementów sylwetki paryskiego trębacza, kanarka kędzierzawego i belgijskiego garbusa. Druga wojna światowa niemal doszczętnie wytrzebiła tego ptaka ozdobnego, a jego odnowa gatunkowa obecnie nadaje mu nieco inny układ elementów sylwetki.  WYGLĄD

        Ciało kanarkapowinno być smukłe i duże, ustawione niemal pionowo, szyja i głowa lekko wysunięte do przodu. Prawidłowo ukształtowane poszczególne części ciała ptaka przedstawiają się następująco: głowa jest mała, szyja smukła i długa; grzbiet oraz pierś wąskie, skrzydła długie oraz dobrze przylegające do tułowia; ogon długi, wąski, ustawiony skośnie w stosunku do tułowia; nogi długie i cienkie, delikatnie podkurczone.

  Kanarki monachijskie w klatce
  Kanarki monachijskie w klatce
        Upierzenie ma być gładkie oraz lśniące, na piersi oraz brzuchu może być nieco luźniej ułożone. Dopuszczalne jest ubarwienie we wszystkich kolorach, pod warunkiem że jest intensywne. Ptak nie może być płochliwy ani zaniedbany, powinien być schludny oraz czysty. Wielkość kanarka monachijskiego wynosi od 15 do 16 cm.  Klatka dla kanarka
  Klatka dla kanarka

  ROZMNAŻANIE

        Kanarka monachijskiego nie jest zbyt trudno rozmnożyć, jeśli posiadamy w swojej hodowli odpowiednie ptaki, wychowane prze oryginalne kanarki monachijskie, nie pochodzące z żadnych krzyżówek lub wyklute z jaj podkładanych mamkom. Kanarki tej rasy możemy rozmnażać monogamicznie oraz bigamicznie, przy czym pierwszy sposób jest znacznie lepszy, gdyż młode z takiej hodowli są silniejsze, lepiej upierzone oraz o wiele zdrowsze.

        Ptaki do pary lęgowej należy dobierać z rożnych grup ubarwienia; czyli jeden powinien być ubarwiony intensywnie, drugi zaś powinien mieć blade ubarwienie.

  Kanarki monachijskie
  Kanarki monachijskie
        Warunki utrzymywania ptaków oraz rodzaje karmy są takie same jak dla kanarków kolorowych. Klatki lęgowe i klatki dla samczyków powinny być jednak większe, ze względu na nieco większe rozmiary ptaka. W obszerniejszej klatce lepiej zachowuje on piękno swego upierzenia.


  Skala punktowa według COM
  wielkość ptaka 20
  głowa i szyja 20
  grzbiet i pierś 20
  ogon 20
  nogi 10
  upierzenie 10
  kondycja 10


  Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 2minusplus 7 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!