Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kanarki » Gloster

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Gloster (łać.Corona consort)

Kanarek Gloster
Kanarek Gloster
 • ROZMNAŻANIE
 • WYGLĄD
 •       Jest to miniaturowa rasa kanarka kształtnego. Powstała ona w wyniku krzyżowania różnych ras kanarków, do których należały Crested Norwich, border oraz kanarek harceński.

        Nazwa tego ptaka pochodzi od nazwy miasta Gloucestershire, w którym w latach dwudziestych naszego stulecia ptaki tej rasy po raz pierwszy zostały wystawione w konkursie kanarków. W niedługim czasie kanarek ten zyskał wielu miłośników w Anglii oraz poza jej granicami. Jest stałym uczestnikiem przeróżnych wystaw oraz konkursów na całym świecie.  WYGLĄD

        Gloster występuje w dwóch odmianach
 • ptaki z koronką       Gładkogłowy gloster powinien mieć szeroką, płaską głowę. Koronka zaś musi być idealnie okrągła, rozkładająca się na wszystkie strony dokładnie ze środka głowy ptaka. Dziób oraz oczy muszą być spod niej widoczne. Nie może być w niej żadnych łysych miejsc . • ptaki gładkogłowe, zwane Gloster Consort Ptak odmiany Consort powinien mieć długie i szerokie rzęsy, tak aby jego oczy z góry były niewidoczne.       Ciało ptaków gatunku gloster musi być krępawe i zaokrąglone, skrzydła muszą dobrze przylegać do tułowia. Ogon powinien być krótki, wąski i trzymany w jednej linii z plecami. Upierzenie ma być gęste, delikatne dobrze przylegające do ciała. Siedzący ptak powinien być nachylony do żerdzi pod kątem 45°C.

  Gloster w klatce
  Gloster w klatce
        Nogi muszą być krótkie, delikatne, nogawki nie mogą wychodzić z piór pokrywowowych podbrzusza, łuski na skokach i palcach powinny być delikatne, ledwo widoczne. Wielkość ciała nie może przekraczać 12 cm, w zasadzie im ptak jest mniejszy, tym jest wyżej ceniony. Ptak powinien robić wrażenie pełnego temperamentu, być zdrowy, mieć dobrą kondycję i czyste upierzenie.

        Glostery mogą mieć różne ubarwienie piór, ale zawsze bez pigmentu czerwonego. Szeki muszą mieć rysunek symetryczny. Ptaki o ubarwieniu ciemnym powinny mieć jasne koronki, a ptaki jasne powinny mieć koronki ciemne.  ROZMNAŻANIE

        Glostery można stosunkowo łatwo rozmnożyć, oboje partnerzy są troskliwymi opiekunami oraz rodzicami. Oboje budują swoje gniazdo, jaja zaś (zazwyczaj do około 4 sztuk) wysiaduje wyłącznie samiczka ( 14 dni). Kanarki te są zdolne wyprowadzić w ciągu roku nawet cztery lęgi, wpływa to jednak ujemnie na ich kondycję w następnym roku, a przemęczone ptaki mogą źle wychowywać swoje potomstwo. Klatka, akcesoria, karma i sposoby pielęgnacji są w hodowli glosterów takie same jak w hodowli kanarków kolorowych.

        Pary lęgowe należy dobierać według pewnych zasad, istotnych ze względów genetycznych. Jeden ptak z pary powinien mieć upierzenie o barwie intensywnej, drugi bladej. Jeden z osobników może mieć koronkę, drugi zaś musi być gładko głowy.

        W hodowli kanarków o barwie białej dominującej jeden z partnerów powinien być biały, drugi natomiast musi być inaczej ubarwiony. Biała dominująca barwa jest związana z genami letalnymi, podobnie jak koronka. Gloster, który ma posłużyć do reprodukcji, musi być dobrze zbudowany, mieć bogate upierzenie, a jego wielkość nie może przekraczać 12 cm.

  Kanarki Gloster
  Kanarki Gloster

  Skala punktowa według COM
  koronka i głowa 15
  symetria koronki 5
  postura (sylwetka) 20
  ogon 5
  upierzenie 15
  postawa 10
  nogi 5
  wielkość 15
  ogólne wrażenie 10


 • Komentarze (1)
  Autor: Julian  (1)Iloœć zatwierdzonych komentarzy     (2016-10-02,  16:37:43)      [odpowiedzi: 0]
  Temat:

  para z korona


  Mam parkę milusińskich .Obydwoje z koroną.Samiczka to krzyżówka gloster a samiec 100%gloster także z koroną,czy jest szansa na powodzenie lęgu czy młodych nie będzie?proszę o informacje czy komuś się udało


  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 2minusplus 6 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!