Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
Login:
Hasło:
 
lub
Ptaki ozdobne » Kanarki » Włoski garbus

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Włoski garbus

Kanarek włoski garbus na patyku
Kanarek włoski garbus na patyku
 • WYGLĄD
 • ROZMNAŻANIE
 • Gibber Italicus
        Włoski garbus jest najdelikatniejszym ze wszystkich kanarków, posiada skąpe upierzenie, potrzebuje dużo ciepła i nie może być trzymany w temperaturze poniżej 20°C. jego upierzenie układa się w trzy podstawowe fryzury.  WYGLĄD

        Sylwetka ptaka w czasie "roboty" powinna być wysmukła. Grzbiet oraz ogon kanarka muszą tworzyć linię łamaną, plecy są przy tym nieco przygarbione, głowa i szyja powinny być wysunięte do przodu i lekko pochylone. Nogi są trzymane ukośnie, ale nie zgięte.

        Głowa kanarka powinna być mała i trochę spłaszczona; oglądana przez hodowcę z boku musi mieć kształt owalny. Na licach powinny występować łysawe miejsca, jest to bardzo ważna cecha gatunkowa tego ptaka ozdobnego. gia brzucha stwarza to wrażenie, że nogi są bardzo długie. Skrzydła kanarka muszą być długie oraz bardzo dobrze przylegające do tułowia. Ogon długi i wąski.

  Kanarek garbus włoski
  Kanarek garbus włoski
        Fryzura grzbietu "płaszcz" wzdłuż grzbietu biegnie długi, prosty przedziałek, z którego na obie strony opadają długie, delikatne pióra. Fryzura piersi "żabot" to pióra wyrastające z boków górnej części piersi, muszą być skierowane łukiem ku środkowi piersi. Tworzą tu rodzaj koszyczka odstającego od ciała, pod którym pierś jest prawie goła. Fryzura boków powinna być jak najbardziej symetrycznie ułożona, przy czym wszystkie pióra są zwrócone ku grzbietowi i zachodzą na skrzydła. Wielkość ciała wynosi od 14 do 15 cm.  ROZMNAŻANIE

        Garbus włoski wymaga bardzo szczególnej troski, potrzebuje dużo ciepła, słońca oraz urozmaiconej karmy bogatej w białko organiczne. Hodowla tego gatunku kanarka jest monogamiczna, partnerów dobiera się na postawie podobieństwa zewnętrznego. Klatki do hodowli włoskich garbusów nie sa zbyt duże, mają one wymiary 45 x 40 x 40 cm.

  Kanarki garbusy włoskie w klatce
  Kanarki garbusy włoskie w klatce
        Gniazdo oraz wyściółkę stosuje się takie same, jak dla kanarków kolorowych. Ubarwienie ptaków nie jest w hodowli zbyt ważne, lecz powinno być intensywne. Najczęściej hoduje się garbusa włoskiego o intensywnie żółtym upierzeniu.
  Skala punktowa według COM
  postawa podczas "roboty" 20
  wielkość 6
  głowa 6
  kark 15
  nogi 15
  skrzydła 6
  ogon 6
  fryzura pleców 10
  fryzura piersi 10
  fryzura boków 6


  Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 2minusplus 2 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!