Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Hodowla » Hodowla Kuropatw » Wychów kuropatw

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Wychów kuropatw (łać.Perdix perdix)

Piskle kuropatwy
Piskle kuropatwy
     W warunkach hodowli kuropatw pisklęta tuż po wykluciu oraz po wyschnięciu, są wyprowadzane z gniazda. W środowisku naturalnym młode kuropatwy przez pierwsze dni pobierają wyłącznie pokarm zwierzęcy (gąsienice, owady, larwy). Podczas ciepłych dni wychodzą na wybiegi wychowawcze z budek lęgowych. Młode pisklęta kuropatw są wodzone za matką biologiczną lub za matką zastępczą.

     Po przeprowadzanych badaniach okazało się, że pisklęta kuropatw pochodzące ze sztucznych lęgów z inkubatorów doskonale się rozwijają i odchowują.

     Młode kuropatwy przez pierwsze dwa tygodnie życia, powinny być trzymane w pomieszczeniach zamkniętych, w których muszą mieć zapewniony dobry i łatwy dostęp do promienników ciepła tak zwanych sztucznych kwok, jak również pisklęta muszą mieć łatwy dostęp do poideł i karmideł. W hodowli kuropatw hodowca powinien zadbać o to aby w jednym kojcu nie znajdowało się więcej niż 50 piskląt. Ściółkę dla kuropatw w hodowli zastępuje papier falisty, a w późniejszych etapach piasek. W czwartym tygodniu życia młode kuropatwy powinny ważyć około 115g, zaś w dwunastym tygodniu życia ich waga powinna wynosić około 300g.

Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 6minusplus 9 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!