Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Hodowla » Hodowla Kuropatw » Ochrona kuropatwy

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Ochrona kuropatwy

Kuropatwa
Kuropatwa
     Kuropatwa widnieje obecnie w Polsce na liście zwierząt łownych. Okres polowań na kuropatwę zaczyna się od dnia 11 września do dnia 21 października, a w przypadku odłowu do dnia 15 stycznia.

     W celu ochrony gatunku kuropatwa jest odławiana podczas zimy, wówczas gdy pojawiają się największe straty oraz jest przetrzymywana do początku wiosny w specjalnie przygotowanych wolierach. Po odbyciu okresu adaptacyjnego kuropatwa jest wypuszczana w miejsce odłowienia na wiosnę, wówczas gdy rozpoczyna się ich okres godowy.

     W czasie trwania zimy kuropatwy można także dokarmiać, aby w ten sposób przyczynić się do zwiększenia jej liczebności z roku na rok. Istnieją miejsca w okolicach pół uprawnych i w okolicach rowów gdzie można zauważyć rozstawione budki z daszkiem, do których można wsypywać zboża, nasiona roślin oleistych oraz innych pasz chętnie zjadanych przez kuropatwy. Budka dokarmiająca, powinna znajdować się z dala od zabudowań gospodarczych, z dala od torów kolejowych czy też innych ruchliwych dróg.

Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 1minusplus 8 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!