Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Hodowla » Hodowla Kuropatw » Wysiedlanie kuropatw

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Wysiedlanie kuropatw (łać.Perdix perdix)

Dwie kuropatwy podczas zimy
Dwie kuropatwy podczas zimy
     Etap wysiedlania kuropatw nie jest trudny, należy przestrzegać wyłącznie pewnych zasad. Po wcześniejszym przygotowaniu kuropatw przebywających w wolierach adaptacyjnych oraz po wybraniu dla nich łowiska (otwartego lub zamkniętego) ptaki są wypuszczone na jesień bądź na wiosnę. W okresie pierwszych kilku tygodni hodowca kuropatw musi zapewnić ptakom dostęp do pasz w karmidłach oraz zapewnić dostęp do wody w poidłach, dopóki kuropatwy same nie rozpoczną żerowania.

     Gdy lęg wywodzi się od matki zastępczej (kury liliputki) bądź z inkubatora, można wypuścić pisklęta na miejsce bytowania parki dzikich kuropatw. Hodowca powinien być pewny, że na danym obszarze jest para ptaków, która zaakceptuje pisklęta jako lęg odnaleziony. Na początku kurę wraz z pisklętami należy umieścić w niewielkiej klatce, z której mogą się wydostać wyłącznie pisklęta. Przez kilka pierwszych dni ptaki przygotowują się do opuszczenia klatki. Po okresie adaptacyjnym oraz przy pewności hodowcy, że w danym obszarze jest parka rodziców zastępczych, klatkę z kurą usuwa się z pola, a dzikie kuropatwy rozpoczynają nawoływanie przybranych piskląt.

Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 2minusplus 5 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!