Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Hodowla » Pielęgnacja i żywienie ptaków » Karmidło zasypowe do karmienia drobiu

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Karmidło zasypowe do karmienia drobiu

Karmidło zasypowe dla drobiu
Karmidło zasypowe dla drobiu
      Posiadając w hodowli ekologicznej na wolnym wybiegu większą ilość ptaków, warto zainwestować w karmidło zasypowe do użytku zewnętrznego. Karmidła te doskonale sprawdzają się w wolierach dla bażantów oraz innych ptaków ozdobnych, jak również dla kaczek i gęsi. Decydując się na karmidło zasypowe, powinniśmy zwrócić uwagę na to z czego jest ono zbudowane, najlepsze są te z mocnej ocynkowanej blachy, dzięki czemu mamy pewność ze całość jest zabezpieczona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz przed korozją.

      Karmidło zasypowe powinno charakteryzować się dużym pojemnikiem na paszę, ponieważ dzięki temu paszę dosypujemy o wiele rzadziej. Tego rodzaju karmidło ma dużo zalet, ponieważ z obu stron znajdują się rynienki, z których może pobierać w ten sam czas pokarm duża ilość ptaków. Rynienka jest wyprofilowana, dzięki czemu podczas pobierania pokarmu ptaki nie są w stanie zabrudzić paszy, nie wyrzuca jej także poza karmidło zasypowe. Kolejnym dużym atutem tego karmidła, jest to, ze zarówno pasza wewnątrz niego, jak również ta na rynience jest osłonięta przed deszczem.

      Karmidło zasypowe dla drobiu jest bardzo łatwe w użytkowaniu, można je bardzo szybko uzupełnić ręcznie bądź też maszynowo. Pokrywa karmidła tzn. jego zasobnika jest zamykana na zatrzask, co chroni przed niepożądanym otwarciem. Paśnik stacjonarny dla drobiu sprawdza się także dla ptaków o wadze powyżej 500g. Montaż takiego karmnika nie jest trudny.

Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 2minusplus 2 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!