Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Hodowla » Hodowla Pawi » Warunki utrzymania pawi

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Warunki utrzymania pawi

Głowa kongijskiego dorosłego pawia
Głowa kongijskiego dorosłego pawia
     W hodowli pawie utrzymuje się na dużych przestrzeniach, z dala od ruchliwych ulic i sąsiednich domostw. W okresie od maja do września mogą przez całą dobę utrzymywane być na zewnątrz budynku, w dużej wolierze, na wybiegu bądź w parku. Pawie są szczególnie wrażliwe na wilgoć i zimno, dlatego w pozostałym okresie, na noc oraz w deszczowe lub mroźne dni powinny umieszczone być w pomieszczeniach. Pawie nie oddalają się zazwyczaj od domostw w których są hodowane i bardzo często nocują na drzewach i na dachach budynków.

     Woliera dla pawi powinna być wszechstronna i dość spora, mała woliera mija się z celem hodowli pawi, chyba że w malej wolierze ptaki mają przebywać wyłącznie na noc. Pawie najlepiej czują się gdy mają zapewnioną swobodę ruchu, gdzie mogą sobie spacerować beztrosko, na noc do dyspozycji powinny mieć zapewniony odpowiedni kąt. Gdy zdecydujemy się na budowę woliery, powinniśmy ją wykonać w odpowiedni i przemyślany sposób. Do budowy woliery dla pawi idealnie sprawdzi się siatka z oczkiem sześciokątnym, tego rodzaju siatki są bardzo trwałe i w bardzo łatwy sposób można je ze sobą łączyć, a co najważniejsze bardzo dobrze się prezentują. W wolierze powinny znaleźć sowje zastosowanie profesjonalne poidła oraz karmidła, pawie są ptakami bardzo dostojnymi, więc warto aby miały zapewnione godne warunki bytowania na jakie zasługują. Nie można zapomnieć o higienie i okresowej dezynfekcji woliery dla pawi.

     Kurnik dla pawi musi zapewnić ptakom odpowiednie schronienie szczególnie podczas zimy. Pawie mogą stać się ofiarami większych drapieżników, dlatego kurnik powinien być zabezpieczony, aby drapieżniki nie dostały się do jego wnętrza. Wielkość kurnika dla pawi zależy od jego rodzaju. Kurnik może być pomieszczeniem długim i szerokim, gdzie w jego wnętrzu paw obróci się bądź może być długi i wąski z wejściem i wyjściem po drugiej stronie, ale ta opcja nie jest najlepsza. Aby paw ze swoim trenem obrócił się swobodnie wystarczy już około 150cm, zaś jednak nie powinien być kurnik węższy niż około 250cm, ptak nie może się cisnąć, musi mieć swobodę ruchu. Kurnik powinien mieć dobre zamknięcie, które przyda się na noc. Aby paw chętnie wchodził do kurnika, musi być on jasny, w tym celu warto wykonać odpowiedniej wielkości świetlik w dachu.

Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 6minusplus 4 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!