Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Hodowla » Hodowla Bażantów » Kwarantanna bażantów

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Kwarantanna bażantów

Uszak biały
Uszak biały
      Hodowca, który za cel stawia sobie posiadanie zdrowych bażantów, powinien zainwestować w pomieszczenie do przeprowadzania kwarantanny w swojej hodowli ptaków ozdobnych. Kwarantannę, powinny mieć zapewnioną ptaki nowo nabyte przez hodowcę. Kwarantanna nie daje jednak 100% pewności, ze nasze ptaki są zdrowe, ale pomaga w wyeliminowaniu wielu chorób, na które mogą zachorować ptaki. Bardzo ważne jest, aby każdy ptak po przebytej chorobie otrzymał do picia zsiadłe mleko, lub inny środek, który jest bogaty w lub inny środek, który jest bogaty w kultury bakterii, które znajdują się w układzie trawiennym. Dzięki temu hodowca zapobiegnie wystąpieniu grzybicy, która jest o wiele gorsza do wyleczenia.

      Niestety często w hodowli dochodzi do sytuacji, kiedy to ptak padnie, bez wcześniejszych oznak jakiejkolwiek choroby. Ptak gdy usłyszy duży huk, warkot kosiarki lub gdy mocno się przestraszy, od razu z duża prędkością porywa się do lotu, zatrzymać go może tylko dach woliery lub jej siatka. Niestety skutki tego są nie ubłagane, kończą się dla bażanta zawałem serca bądź złamanym kręgosłupem lub innymi obrażeniami. Ptaka po takim wypadku, należy przenieść do spokojnego miejsca w wolierze, i pozostaje na czekanie.

Tragopan plamisty - samiec
Tragopan plamisty - samiec
      Ptaki nie przepadają za wysoką temperaturą podczas lata, zbyt wysoką temperaturę bardzo źle znoszą głuszcowate, olśniaki oraz uszaki białe. Woliera dla tych gatunków ptaków, powinna być odpowiednio zaciemniona, przewiewna oraz przestronna. Podczas upalnych dni, nie można za bardzo nic robić przy ptakach, nie powinno się ich łapać oraz sprzątać wolier, wyłącznie podawać pokarm i odpowiednia ilość wody pitnej. Do pojenia i żywienia ptaków, hodowca powinien zaopatrzyć się w odpowiednie karmidła i poidła. Bażantów ja i innych ptaków nie powinno się łapać bez powodu, ponieważ bardzo tego nie lubią i przezywają przy tym duży stres, który jest im nie potrzebny.

Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 2minusplus 3 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!