Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Hodowla » Hodowla Kur » Transport piskląt

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Transport piskląt

Karton do transportu piskląt
Karton do transportu piskląt
     Podczas przewozu kur muszą być przestrzegane ściśle określone warunki, transport kur różni się od transportu innych zwierząt. Transport piskląt musi się odbyć w specjalnie przygotowanych do tego celu samochodach. Pisklęta na czas podróży muszą być umieszczone w specjalnych pojemnikach transportowych. Obecnie coraz częściej stosuję się do transportu piskląt kartonowe klatki, które posiadają specjalną konstrukcję, dzięki której gwarantują odpowiedni dobrostan przewożonych ptaków. Kartony do przewozu piskląt charakteryzują się specjalnymi otworami, które zapewniają dostęp świeżego powietrza oraz wewnątrz mają cztery osobne boksy, w których umieszcza się pisklęta.

     Bardzo ważne jest odpowiednie rozmieszczenie kartonów transportowych z pisklętami w samochodzie. Każdy karton powinien być tak rozmieszczony i zabezpieczony, aby żaden nie miał możliwości podczas transportu na przesuwanie się po samochodzie oraz aby się nie przewrócił. Kartony do transportu piskląt muszą być tak rozmieszczone aby pisklęta w nim siedzące miały dobry dostęp do świeżego powietrza. Świeże powietrze podczas transportu, jest dla piskląt najważniejsze pod każdym względem. Po każdym transporcie piskląt samochód musi być dokładnie umyty i dezynfekowany, aby warunki sanitarne były zapewnione na najwyższym poziomie.

Komentarze (1)
Autor: ~Mulard     (2019-03-29,  05:50:20)      [odpowiedzi: 0]     (IP: 194.99.105.56)Odpowiedz
Temat:

Mulard Dystrybucja


Transportem piskląt zajmuje się również firma Mulard Dystrybucja Piskląt www.mularddystrybucja.pl


Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 3minusplus 4 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!