Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Papugi » Amazonka żółtoczelna

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Amazonka żółtoczelna (łać.Amazona ochrocephala.)

      Zamieszkuje Wenezuelę i wyspy Aruba, naturalnym siedliskiem ptaka są obrzeża lasów i gęste zarośla. Spotkać można go także, na polach uprawnych, gdzie żywi się rożnymi ziarnami zbóż. Amazonka żółtogłowa zakłada gniazda w głębokich dziuplach drzew. W ciągu roku posiada od 3 do 5 młodych z jednego lęgu. Wysiaduje jaja przez 30 dni, młode usamodzielniają się przez około 80 dni.
Amazonka żołtoczelna
 • Rozmnażanie
 • Hodowla
 • Amazonka żółtoczelna
       

  Wygląd.

  Czoło i boki głowy oraz podgardle są koloru żółtego. Pozostała część głowy, szyi, grzbiet, cały brzuch i ogon mają barwę trawiastozieloną. Ramię skrzydła jest barwy żółtej, lotki drugorzędowe są czerwone, a pierwszorzędowe brunatnozielone, zewnętrzna chorągiewka lotek jest niebieska. Sterówki zielone, a boczne czerwone. Samiczka podobna jest do samczyka. Amazonka żółtogłowa jest ptakiem hałaśliwym, ale bardzo inteligentnym, potrafi nauczyć się wielu słów a także melodii. Długość ciała wynosi około 34 cm.
  Amazonka żółtoczelna
       

  Hodowla.

  Wymagania środowiskowe i żywieniowe, papuga ta ma podobne do Amazonki kubańskiej. Łatwo przyzwyczaja się do swoich opiekunów, troskliwie i dobrze pielęgnowana darzy ich swą ptasia miłością. Przy dłuższych rozstaniach, tęskni za swoimi opiekunami, co objawia się jej krzykliwymi dźwiękami i duża nadmierną ruchliwością lub nieprzyjmowaniem pokarmów.

  Komentarze (1)
  Autor: ~vob73     (2016-06-14,  14:24:19)      [odpowiedzi: 0]     (IP: 193.202.91.11)Odpowiedz
  Temat:

  Amazonka żółtogłowa


  Amazonki są wspaniałe, sympatyczne i śliczne. To najfajniejszy zwierzak z jakim miałem przyjemność obcować!


  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 6minusplus 5 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!