Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Papugi » Łąkówka krasnobrzucha

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Łąkówka krasnobrzucha (łać.Neophema chrysogaster)

Łąkówka krasnobrzucha
 • Wygląd
 • Hodowla
 •      Łąkówkę krasnobrzuchą odkryto w 1750 roku w Tasmanii. Papużka ta zamieszkuje na obrzeżach lasów oraz rozległych sawannach. Jej pokarmem są zwykle nasiona traw , chwasty oraz drobne owoce. Jest ptakiem bardzo rzadkim.      

  Wygląd.

  Głowa, grzbiet oraz górna część piersi u samca są zielone, czoło jest koloru niebieskiego. Lotki pierwszego rzędu są barwy ciemnoniebieskiej z zielonym nalotem. Pióra pokrywowe skrzydeł są zaś zielone, brzuch koloru czerwonego. Samiczka ma ubarwienie mniej intensywne od samca, bez czerwonej plamy na żółtym brzuchu. Jej czoło jest szaroniebieskie. Długość ciało około 21 cm.      

  Hodowla.

  Zaledwie kilka razy sprowadzono ten gatunek do Europy i niewielkie były z nimi przeprowadzone doświadczenia hodowlane. W londyńskim i wiedeńskim ogrodzie zoologicznym, gdzie przez pewien czas utrzymywano, te ptaki , nie udało się ich niestety rozmnożyć. Warunki chowu, oraz pokarm, są takie same jak dla gatunku łąkówek modrobrewych i modrogłowych.

  Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 2minusplus 10 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!