Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Hodowla » Hodowla Kur » Żywienie kur w hodowli » Żywienie kurcząt w hodowli

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Żywienie kurcząt w hodowli

Trzy kurczęta
Trzy kurczęta
     Kurczętom w hodowli nie można podawać żadnego pokarmu w ciągu 36 godzin po wykluciu, hodowca powinien w tym czasie zapewnić im stały dostęp do świeżej i czystej wody pitnej, wodę można podawać kurczętom w specjalnych poidłach, aby uniknąć ich wchodzenie do wody czy utopienie się. Hodowca powinien przygotować odpowiednią karmę, którą będzie podawał kurczętom do ich szóstego tygodnia życia. Jeśli nie chcemy sami przygotować takiej karmy, możemy zakupić gotowe mieszanki paszowe dla kurcząt do szóstego tygodnia życia.

Kurczęta hodowlane
Kurczęta hodowlane
     Początkowe karmienie kurcząt, możemy podzielić na dwa etapy, w których to podajemy inna karmę. Etap początkowy dzielimy na okres dwóch pierwszych tygodni życia kurcząt oraz na kolejne dwa lub trzy tygodnie życia. Pokarm przygotowany samodzielnie dla kurcząt w pierwszych dwóch tygodniach życia, powinna składać się z mieszanki czerstwego chleba moczonego w chudym mleku z dodatkiem żółtka z gotowanych jaj. Po upływie dwóch tygodni, pokarm wzbogacamy o dodatki zbóż, najpierw pod postacią mąki zbożowej - pszenicy, kukurydzy bądź owsa wymieszanej z otrębami. Powoli możemy już także przyzwyczajać kurczęta do pobierania karmy złożonej z zielonki, a także do pokarmu tzn. dodatków mięsnych. Po upływie trzech tygodni możemy kurczętom zacząć podawać także drobny żwirek. Pokarm należy podawać w odpowiednich karmidłach, uniemożliwi to brudzenie i rozsypywanie karmy przez kurczęta.

     Gdy kurczęta uzyskają już wiek sześciu tygodni, mogą zacząć pobierać taką samą karmę jak dorosłe osobniki w hodowli, ponadto w wielu sześciu tygodni kurczaki są już zupełnie samodzielne i można je wypuścić na wybieg, upewniając się tylko że jest ona dobrze zabezpieczony (ogrodzony, zamknięty).

Komentarze (1)
Autor: ~Tomek PTAKI     (2016-01-04,  10:21:26)      [odpowiedzi: 0]     (IP: 195.162.76.1)Odpowiedz
Temat:

kurczaki


kura usiadła mi sama na jajkach miała 4 jaja wysiedziała 4 kurczaki wyprowadziła je na podwórek lethorn złapał kurczaka za noge i uciekł z nim. Udało mi się go złapać. Co mam zrobić


Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 4minusplus 9 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!