Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Bażanty » Uszak popielaty

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Uszak popielaty (łać.Crossoptilon harmani)

Uszak popielaty (Crossoptilon harmani)
Występowanie: Zamieszkuje mieszane lasy iglaste oraz polany w rejonie Południowo- wschodniego Tybetu, w wyjątkowych przypadkach tereny północno- zachodnich Indii.

      Uszak popielaty, Uszak Harmana to polskie nazwy wskazujące na tego samego uszaka którego łacińska nazwa brzmi Crossoptilon harmani. Zasadniczo uznawany jest za gatunek jednorodny bez wyodrębnionych podgatunków. W niektórych jednak kręgach uznaje się, iż Uszak popielaty jest podgatunkiem Uszaka białego.
      Głowa i twarz w większości taka sama jak u crossoptilon, tylko z krótszymi piórami usznymi niż auritum czy mantchuricum. Ogólnie kolor upierzenia jest podobny do auritum, ale z białą łatą na brzuchu i zadzie znacznie bardziej szarą u tego gatunku. Samiec I samica są do siebie podobne.

      Obecność na wolności: Jego obezność w naturalnym środowisku jest słabo poznana, ale uważa się, iż jest to gatunek lokalnie popularny. Czasami spotkać można go w hodowlach wolierowych, jednak ogólnie jest rzadko spotykany.

Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 3minusplus 6 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!