Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Gęsi » Drzewica plamista

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Drzewica plamista (łać.Dendrocygna guttata)

Drzewica plamista
Drzewica plamista
     Drzewica plamista jest gęsią należącą do gatunku dużego ptaka z rodziny kaczkowatych. Terenami zamieszkującymi przez Drzewicę plamistą jest Norwegia, Indonezja, Filipiny oraz tereny Nowej Gwinei znacząca ilość ptaków zamieszkuje także Australię.

     Drzewica plamista jest kaczką bardzo rzadko spotykaną w hodowlach. Długość jej ciała wynosi od 43 do 50 cm, masa ciała samców wynosi od 590 do 650 g, a samic od 610 do 860 g. Stanowi najmniej poznany gatunek drzewic. Ptaki tego gatunku nie lubią zimnych klimatów, w hodowlach nie powinny podczas zimy przebywać na dworze, nie powinny być narażane na bezpośredni kontakt ze śniegiem. W pomieszczeniach w których przebywają nie powinny panować przeciągi. Drzewice plamiste karmi się pokarmem takim samym jaki jest zadawany innym ptakom z gatunku drzewic, czyli mieszanka zbóż z przeważającą ilością pszenicy. Samica znosi około 10 jaj o masie około 41 g, które mają wymiar 52 mm x 38 mm. Inkubacja jaj wynosi około 30 dni.

Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 6minusplus 10 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!