Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Gęsi » Gęś reńska

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Gęś reńska

Stado gęśi Reńskiej
Stado gęśi Reńskiej
      Gęś powstała w wyniku udoskonalenia gęsi garbonosej. Gęś reńska została wyhodowana przez hodowców niemieckich. Jest liczbie hodowana na obszarach Węgier, gdzie stanowi aż 70% pogłowia. Obecnie jest rozpowszechnioną rasa gęsi na całym świecie, jest wykorzystywana do zwiększania nieśności innych odmian gęsi. Gęś reńska odznacza się wysoką nieśnością, doskonale najadę się do chowu intensywnego. Samica w ciągu jednego roku znosi około 80 jaj, które odznaczają się wysokim zapłodnieniem. Gęś reńska nie przejawia instynktu wysiadywania jaj i wodzenia gąsiąt. Młode gąsiątka szybko przybierają na wadzę, po upływie 60 dni ważą około 4000g, dlatego ta rasa nadaję się do produkcji brojlerów. Bardzo dobra jest jakość pierza gęsi reńskiej.

Wygląd


      Szeroki grzbiet jest dobrze zaokrąglony po bokach ptaka, delikatnie zwęża się ku tyłowi. Charakterystyczny wygląd gęsi, zapewnia jej średniej wielkości tułów oraz długa szyja. Pierś tej rasy gęsi jest szeroka, u gąsiorów jest większa niż u gęsi oraz jest wyżej osadzona. Skrzydła krzyżują się ze sobą przed końcem ogona. Ogon ptaków jest lekko uniesiony i zakończony ostro długimi sterówkami. Tylna część ciała gęsi reńskiej jest dobrze rozwinięta, przechodzi stopniowo w obszerny brzuch. Podbrzusze ptaków ma bardzo wyraźne dwie fałdy. Skoki równe, szeroko rozstawione, maja barwę czerwoną.
 • Waga dorosłego gąsiora wynosi od 6000 do 7000g
 • Waga dorosłej gęsi wynosi od 5000g do 6000g

 • Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 6minusplus 10 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!