Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Gołębie » Synogarlica senegalska

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Synogarlica senegalska (łać.Streptopelia senegalensis)

Streptopelia senegalensis


Angielska nazwa: Laughing dove lub Palm dove

Synogarlica senegalska
Synogarlica senegalska
Zakres występowania: gatunek ten jest szeroko rozprzestrzeniony na świecie począwszy od Afryki poprzez Środkowy Wschód, rejony Bałkanów, Turcję, Chiny, Indie i Pakistan aż po Australię.

Naturalne środowisko: naturalnym środowiskiem tych ptaków są spieczone słońcem zarośla lub cierniste krzewy w pobliżu zbirników wodnych. Jednakże gatunek ten doskonale zaadaptował się do życia w miejskiej dżungli, z łatwością zakłada stabilne gniazda na parapetach okiennych, wysokich dachach.

Ciekawostki: angielska nazwa Synogarlicy senegalskiej to Laughing dove czyli śmiejący gołąb. nazwa ta wywodzi się z charakterystycznego dźwięku jaki wydaje ptak, brzmi to jak "łoo łoo" do złudzenia przypomina ludzki śmiech.


Opis:
Synogarlica senegalska
Synogarlica senegalska
Pióra górnej części ciała są czerwonawo- brązowe, spodnie pióra są białe.Część sterówek jest rdzawego koloru, niektóre są ciemno zabarwione i posiadają białe zakończenia. Kolor lotek jest niebieskawy lub czarny. Na gardle występują czarne cętki. Ogon jest długi, szarawo- niebieski także zakończony białym kolorem. Dziób jest czarny, a skóra na nogach jest fioletowa. Młode osobniki są bardziej rudawe oraz nie posiadają czarnych cętek na gardle.
Średnie wymiary: długość: ok. 26cm, rozpiętość skrzydeł: ok. 40-45cm, waga: ok. 80-120g.


Informacje hodowlane:
Synogarlica senegalska jest ptakiem monogamicznym, łączy się w pary raz na całe życie, pary są podstawą struktury gołębiej populacji. Wysiadywaniem jaj zajmuje się głównie samica. Ptak buduje gniazdo wśród gałęzi drzew, używająć drobnych gałązek.

Wielkość miotu: 2 białe jaja
Ilość miotów w ciągu roku: nawet do 5
Okres inkubacji: ok. 14 dni
Pożywienie: ptaki te uwielbiają wszelkiego rodzaju nasiona i zboża, ale nie pogardzą też drobnymi insektami.Komentarze (1)
Autor: mishiyo  (2)Iloœć zatwierdzonych komentarzy     (2015-05-15,  21:15:52)      [odpowiedzi: 0]
Temat:

Video


Wydaje mi sie, ze golab z wideo do sierpówka


Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 4minusplus 1 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!