Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Gołębie » Lahore

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Lahore

Gołąb Lahore odmiana srebrna
Gołąb Lahore odmiana srebrna
 • WYGLĄD
 • HODOWLA
 •       Lahore jest gołębiem należącym do grupy gołębi uformowanych. Lahore został wyhodowany na terenach północno-wschodnich Indii (okolice Lahore, obecnie Pakistan), gdzie był hodowany już kilkaset lat temu. Ptaki te zostały sprowadzone do Niemiec w 1880 roku. Gołąb Lahore największą popularność zdobył na początku lat 60 XX wieku. Na początku stworzenia tej rasy w Indiach, ptaki były utrzymywane głownie w celu uzyskania mięsa, lecz dziś gołębie Lahore hodowane są dla celów hobbystycznych oraz z uwagi na ich piękne upierzenie oraz miłe usposobienie.  WYGLĄD

        Lahore jest sporym, masywnym gołębiem. Swój korpus trzyma w pozycji poziomej. Wysokość ptaka wynosi około 26 cm, a cała długość około 30 cm. Głowa gołębia jest duża, a jego czubek jest lekko spłaszczony, posiada strome czoło. Oczy ptaka są duże, o ciemnej barwie, otulone są wąską czerwoną obwódką. Dziub gołębia jest bardzo mocny o średniej długości, ma cielisty kolor. Szyja jest nieco odchylona do tyłu, ponadto jest mocna o średniej długości. Pierś gołębia jest pełna, kształtem zaokrąglona i szeroka, dobrze rozbudowana. Plecy także szerokie i bardzo łagodnie opadające. Skrzydła ptaka są zamknięte, zawsze spoczywające na ogonie, szerokie. Ogon średniej długości, posiada szerokie sterówki. Ogon wraz z plecami tworzą prostą linię. Lahore posiada nogi o średniej wysokości, mają umiarkowane obfite łapcie. Patrząc na gołębia Lohore możemy odnieść wrażenie, że ptak nosi grube pończochy. Gołąb posiada sępie pióra.

  Gołębie Lahore odmiana czarna
  Gołębie Lahore odmiana czarna
        Gołębie Lahore można spotkać w wielu odmianach barwnych. Rysunek ptaka charakteryzuje się kolorowym upierzeniem czoła, czubka oraz tyłu głowy, tyłu szyi, wierzchniej strony ciała razem ze skrzydłami. Reszta ciała gołębia jest barwy białej, tzn. gardło, pierś, brzuch, ogon, nogi, jak również okolice oczu. Najczęściej spotykane odmiany barwne to: brązowa, czarna, czerwona, niebieska, srebrna, żółta.  HODOWLA

        Gołębie Lahore w hodowli nie przysparzają problemów. Charakteryzują się wyjątkowym spokojem, sympatyczną i miłą naturą, są odporne na zmienne warunki atmosferyczne i są bardzo łatwe w utrzymaniu. Wszystkie zalety przemawiają za tym, że gołębie Lahore są idealną rasą ptaków nawet dla poczatkujących hodowców. Ponadto są bardzo atrakcyjne i piękne.

  Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 6minusplus 5 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!