Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Gołębie » Srebrniak polski

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Srebrniak polski

Srebrniak polski
Srebrniak polski
      Srebrniak Polski jest rasą gołębia, która powstała prawdopodobnie na przełomie XVI i XVII, ptak ten został wychodowany w Polsce. Srebrniak Polski jest nazywany także gołębiem Polskim Długodziobym Lotnym.WYGLĄD

      Srebrniak Polski ma wąską głowę która jest odpowiednio długa do wielkości jego ciała. Linia głowy tworzy wraz z dziobem ptaka oraz woskówkami nosowymi jednolitą linię, która jest równoległa do podstawy i tworzy wrażenie prostej postawy gołębia. Część tylna głowy musi być łagodnie zaokrąglona i przechodzić w linię szyi. Patrząc na gołębia z góry, jego głowa wraz z dziobem i woskówkami powinna przedstawiać rozszerzający się klin, którego tylna część musi być łagodnie zaokrąglona.

      Oczy gołąb na usadzone wysoko, w najbliższym miejscu linii profilu głowy (w jej tylnej partii czaszki). Oczy są koloru biało - porcelanowego, źrenica jest czarna, okrągła położona pośrodku tęczówki. Brew jest bardzo dobrze widoczna o czarnej barwie i drobnej strukturze.

      Dziub gołębia rasy Srebrniak Polski jest koloru czarnego. Mierzy 1/3 długości głowy gołębia. Posiada cętki w kształcie klina. Woskówki nosowe są małe i bardzo dobrze przylegają do dzioba.

Srebrniaki polskie
Srebrniaki polskie
      Szyja gołębia jest prosta oraz cienka, największe wycięcie posiada tuż pod dziobem. Bardzo łagodnie poszerza się w kierunku dołu i harmonijnie łączy się z piersią oraz barkami. Szyja razem z głową stanowi 1/3 wysokość Srebrniaka Polskiego. Gołąb posiada wąską oraz zaokrągloną pierś, która nie jest wysunięta do przodu. Plecy są wąskie, lekko zaokrąglone oraz opadające ku dołowi.

      Srebrniak Polski posiada zwarte skrzydła, które bardzo dobrze przylegają do tułowia. Spokojnie spoczywają na ogonie i nie krzyżują się ze sobą lotkami. Skrzydła sięgają do połowy ciemnej wstęgi, która znajduje się na ogonie. Ogon gołębia jest zwarty, prosty oraz trzyma ukośnie w równej linii z opadającą linią pleców. Ogon swoją końcówką nie dotyka postawy.

      Nogi gołębia są cienkie, koloru karminowo- czerwonego, które są proporcjonalnie wysokie do całej wysokości ptaka. Uda nie są schowane w piórach podbrzusza. Z przodu nóg widoczne są pióra, które wyrastają na ok 1 cm, w miejscu poniżej stawu skokowego (staw skokowy nie jest w ogóle opierzony z tyłu). Nogi na odcinku od stawów skokowych są lekko ugięte, zaś palce są rozstawione równo. Pazurki są barwy jasnej.

      Upierzenie gołębia rasy Srebrniak Polski jest bardzo obfite, gładkie i dobrze przylegające do ciała. Gołąb posiada sroczy rysunek o barwie lodowo- niebieskiej z lekkim odcieniem srebrzystym, który znajduje się na głowie, szyi, piersiach oraz częściowo na plecach, ogonie i pod ogonem. Całe podbrzusze, uda oraz skrzydła są koloru białego. Na piersiach i plecach można zauważyć widoczny odcień barwy srebrzystej, która stopniowo słabnie kiedy przechodzi w barwę białą. Ogon jest w kolorze szyi oraz piersi, ale przejście od barwy białej pleców do ciemniejszej na ogonie musi być wyraźnie stonowane. Przed samym zakończeniem ogona w poprzek sterówek występuje czarna wstęga, która zakończona jest całkowicie jasnym obrzeżem.

Komentarze (1)
Autor: ~maniek     (2014-12-03,  21:44:26)      [odpowiedzi: 0]     (IP: 83.17.240.138)Odpowiedz
Temat:

srebrniak


witam serdecznie na fotkach mających przestawiać srebrniaka polskiego pdl są bociany dolnośląskie zreszta pochodza z mojej hodowli warminskomazurski w google maniekkr pozdrawiam


Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 2minusplus 4 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!