Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Gołębie » Beneszowski

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Beneszowski

Gołąb beneszowski w klatce
Gołąb beneszowski w klatce
     Gołąb beneszowski swoją postawą przypomina gołębia polnego. Ptaki tej rasy posiadają bardzo ładnie wykrojoną szyję oraz pierś, zaś ich plecy wyraźnie opadają do tylu. Gołębie beneszowskie za odrębną rasę zostały uznane w 1947 roku, wywodzą się z Beneszowa i jego okolic, od nazwy tej miejscowości pochodzi ich nazwa rasowa.Wygląd


     Gołąb beneszowski posiada okrągłą głowę, na której znajduje się szerokie i wysokie czoło. Oczy są w barwie oranżadowo czerowne, zaś u białych gołębi oczy mają barwę ciemną. Wąska brew u gołębi o ubarwieniu czarnym i niebieskim jest w barwie ciemnej, zaś u pozostałych jest w barwie czerwonej. Dziób gołębi beneszowskich jest o średniej wielkości, mocno osadzony, u osobników niebieskich i czarnym jest w barwie czarnej, zaś u pozostałych osobników jest jasnoróżowy. Woskówki są nieduże, w barwie biło przypudrowanej. Szyja średniej długości, jest bardzo mocno i szeroko osadzona, zaś gardło jest bardzo dobrze wykrojone. Pierś ptaków jest bardzo szeroka, głęboko wykrojona do przodu, kształtem jest dobrze zaokrąglona. Plecy szerokie, widocznie opadające do tyłu. Skrzydła gołębi są bardzo silne, znajdują się na nich dobrze zwarte lotki, które leżą na ogonie i doskonale zakrywają plecy. Ogon jest wąsko rozłożony, zawsze noszony na równo z linią grzbietu. Ogon nie dotyka ziemi. Nogi nie są za długie, ale są bardzo silne. Nogi nie są opierzone. Pazurki gołębi beneszowskich są w takiej samej barwie jak ich dziób. Podczas wystaw ptaków ozdobnych gołębie beneszowskie są oceniane za kształt i wielkość głowy, za barwę oczu, za brew, za dziób, za barwę, budowę oraz za ogólny wygląd. Obrączka numer 9.

Gołąb biały beneszowski w klatce
Gołąb biały beneszowski w klatce
     Upierzenie bardzo dobrze przylega do ciała gołębi, jest bardzo gładkie. Rasa gołębi beneszowska występuje w następujących odmianach barwnych: białe, czerwone, niebieskie bez pasów, tygrysie we wszystkich kolorach oraz żółte. Wszystkie barwy w których występują gołębie beneszowskie muszą być bardzo czyste, mocno nasycone kolorem oraz odpowiednim połyskiem.Wady wyglądu


     Rasowe gołębie beneszowskie nie mogą posiadać perłowej lub ciemnej barwy oczu, ich plecy nie mogą być noszone poziomo, niedopuszczalne są wszelkie wady głowy, dzioba oraz brwi.

Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 1minusplus 7 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!