Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Gołębie » Teksański

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Teksański

Gołąb Teksański
Gołąb Teksański
      Gołąb Teksański w stanach Zjednoczonych za odmianę rasową został uznany w 1961 roku, następnie był sprowadzany do Europy. Rasa powstała w skutek krzyżowania gołębi Mondaina oraz King. Gołąb Teksański jest bardzo płodnym ptakiem, dobrze wychowuje swoje potomstwo, w ciągu roku potrafi odchować 12 młodych gołębi. Gołąb Teksański jest gołębiem krępym, o mocnej budowie ciała.

Wygląd


      Gołąb Teksański posiada małą, zaokrągloną i gładką głowę. Oczy ma w barwie pomarańczowej, zaś u samców barwa ta jest jaśniejsza. Barwa brwi pasuje do reszty kolorów ptaka. Dziub gołębia ma średnią długość, swoim kształtem jest smukły. Barwa dzioba u samic od rogowego do czarnego u samców cielistego. Woskówki są małe. Szyja gołębia Teksańskiego jest smukła, ma średnią długość. Pierś bardzo dobrze rozwinięta, wyraźnie wysunięta do przodu. Skrzydła odpowiednio przylegają do tułowia, nie krzyżują się ze sobą. Ogon jest noszony przez gołębia poziomo, jest średniej długości. Nogi szeroko rozstawione, nieopierzone, także średniej długości. Samiec od samicy różni się ubarwienie. Samiec posiada upierzenie barwy białej z niewielkimi kolorowymi plamkami, zaś samica posiada upierzenie kolorowe, dopuszczalne jest występowanie wszystkich barw piór. Wyróżnia się jedną odmianę gołębia Teksańskiego, w której samiec posiada barwę łososiową, a samica posiada barwę bladoczerwoną.
Waga dorosłych ptaków wynosi od 800g do 900g.

Komentarze (1)
Autor: ~Zjak     (2020-03-07,  23:28:33)      [odpowiedzi: 0]     (IP: 89.64.29.102)Odpowiedz
Temat:

Niewłaściwe zdjęcie.


To nie jest teksański, to jest białka polska.


Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 6minusplus 6 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!