Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Gołębie » Żarowy Tulski

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Żarowy Tulski

Żarowy Tulski
Żarowy Tulski
      Żarowy Tulski, jest jednym z najstarszych krótkodziobych ras gołębi rosyjskich, które posiadają białą wstęgę na ogonie, były już hodowane w XVII wieku . Nazwa ptaka pochodzi od czerwono - burej barwy, ze złocistym połyskiem. Pierwszy wzorzec rasowy tych gołębi powstał w 1914, jednak ich pochodzenie jest nie znane. Żarowy tulski w Polsce jest znany pod nazwą lentacz żarowy. Gołąb należy do lotnych wywrotków.
      Żarowy Tulski jest gołębiem o średniej wielkości, posiada podłużną budowę ciała, ma niską postawę i wydłużoną sylwetkę. Długość ciała gołębia wynosi od 35 do 37 cm. Upierzenie ptaka jest jednolite, ma charakterystyczną wstęgę, która przechodzi przez ogon.

Wygląd


      Gołąb Żarowy tulski może mieć gładką głowę lub z koroną. Czoło jest wypukłe. Oczy ptaka mają barwę srebrzystą, są bardzo wyraziste. Szerokie brwi o barwie białej, również woskówki gołębia są białe i drobne. Dziób krótki, także biały. Szyja ptaka jest dość długa, jest proporcjonalna do całej wielkości i długości gołębia. Skrzydła dobrze przylegają do ciała, są długie, nieco opuszczone.
Żarowy Tulski w klatce
Żarowy Tulski w klatce
      Ogon szeroki, posiada na sobie od 12 do 16 piór, zawsze powinien być uniesiony nieco do góry oraz lekko rozłożony. Na ogonie gołębia znajduje się charakterystyczna szeroka biała wstęga, biała wstęga występuje również na końcach lotek, ale jest znacznie mniej widoczna i wyraźna. Nogi gołębia Żarowego Tulskiego są krótkie, nie posiadają na sobie żadnych piór, mają barwę czerwoną. Pazurki ptaka są białe.
      Upierzenie rasowego gołębia Żarowego Tulskiego jest w barwie czerwono-brunatnej bądź żółtej ze złocistym połyskiem.
      W hodowli gołąb Żarowy Tulski jest mało kłopotliwy i wymagający. Ptak posiada bardzo żywy temperament. Samica tej rasy bardzo dobrze wychowuje swoje potomstwo, jest troskliwą matką.

Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 1minusplus 6 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!