Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Gołębie » Modena angielska

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Modena angielska

Gołąb rasy modena angielska w klatce
Gołąb rasy modena angielska w klatce
 • Wygląd
 • Wady wyglądu
 •      Modena angielska jest rasą gołębia bardzo popularną na obszarach USA, Kanady, Australii oraz na terenach południowej Afryki (gdzie hodowana jest odmiana amerykańska ptaka). Na terenach całej Europy hodowana jest klasyczna odmiana tego gołębia. Modena angielska jest uszlachetnioną odmianą gołębia rasy kurak modeński. Obecne ptaki bardzo różnią się od wzorca głównego, swoim wyglądem przypominają bardziej małego kinga niż klasycznego kuraka.

       Gołębie rasy modena angielska są bardzo silnymi i ruchliwymi ptakami. Są bardzo troskliwymi i opiekuńczymi rodzicami, bardzo dobrze wychowują potomstwo.

       Waga moden angielskich wynosi około 600g, są dość ciężkimi gołębiami, nie latają zbyt często. Gołębie tej rasy powinny być hodowane w systemie wolierowym, w których powinny znajdować się niskie gołębniki.  Wygląd


       Modena angielska posiada głowę o kształcie zaokrąglonym, znajduje się na niej bardzo wyrazisty wierzchołek głowy. Brew u rasowych gołębi powinna być wąska, godna z daną barwą głowy, u białych ptaków barwa jej może być w kolorze od cielistego do czerwonego. Oczy maja barwę od pomarańczowej do czerwonej. Średniej długości dziób gołębia jest mocny, jego barwa musi być zgodna z barwą upierzenia. Szyja gruba i krótka. Pierś dobrze zaokrąglona, szeroka, wysunięta do przodu. Brzuch także ma kształt zaokrąglony, jest bardzo pełny. Plecy gołębia są krótkie i szerokie. Skrzydła gołębia są szerokie, zawsze uniesione do góry. Modena angielska krótki ogon zawsze nosi uniesiony go góry. Nogi gołębia są nieopierzone, mocne o średniej długości. Pazurki u rasowych gołębi powinny być takiego samego koloru jak dziób.

  Dwa gołębie rasy modena angielska w klatce
  Dwa gołębie rasy modena angielska w klatce
       Modena angielska posiada upierzenie krótkie, które dobrze przylega do ciała. Barwa upierzenia ptaków jest bardzo czysta, idealnie nasycona i równomiernie rozłożona ba ciele. Rysunek bardzo wyrazisty. Rysunek gołębia schietti jest jednobarwny, gazzi z rysunkiem sztrasera, magnani jest wielobarwny. Modeny angielskie występują w bardzo wielu odmianach barwnych.  Wady wyglądu


       Rasowy gołąb modena angielska nie może posiadać zbyt długiego lub wątłego tułowiu. Płaska głowa jest niedopuszczalna. Ogon nie może być przez ptaki noszony poziomo. Błędem są także wszelkie niedoskonałości w rysunku, między innymi rozmazana barwa jest niedopuszczalna, zbyt mało nasycona. Ptak rasowy nie może mieć żadnych wad budowy ciała.

  Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 2minusplus 6 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!