Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Gołębie » Pasiak srebrzysty brązowolotny

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Pasiak srebrzysty brązowolotny

Pasiaki srebrzyste brązowolotne
Pasiaki srebrzyste brązowolotne
      Pasiak perłowy brązowolotny jest gołębiem otrzymanym z rasy gołębia Pasiaka Perlowego. Cechą charakterystyczną pomocna w rozpoznaniu pasiaka perłowego brązowolotnego są jego brązowe sterówki. Budowa gołębia powinna składać się w harmonijna i spójna całość, która tworzy typ gołębia lotnego o ukośnie noszonym tułowiu wraz z ogonem. Zaliczany do gołębi Polskich Długodziobych Lotnych. Gołąb powinien nosić postawę wyprostowaną.

WYGLĄD


      Pasiak perłowy brązowolotny ma wąską szyję, która powinna być proporcjonalna do jego całej długości ciała. Linia profilu głowy gołębia tworzy wraz z dziobem oraz woskówkami nosowymi jednolitą, nieprzerywaną i wypełnioną linię, która jest równoległa do podstawy i wygląda jakby była całkowicie prosta. Łagodna oraz zaokrąglona jest tylna część głowy ptaka, która subtelnie przechodzi w linię szyi. Głowa wraz z dziobem i woskówkami tworzy klin, który można zauważyć podczas patrzenie na gołębia z góry, tylna część głowy jest bardzo łagodnie zaokrąglona.

      Oczy pasiaka perłowego brązowolotnego są bardzo wysoko osadzone, znajdują się bardzo blisko linii profilu głowy, znajdującej się w tylnej części czaszki. Tęczówka jest o barwie biało-porcelanowej z delikatnym odcieniem barwy niebieskiej. Źrenica w oku gołębia jest mała, okrągła o czarnej barwie, znajduje się w centralnym punkcie tęczówki. Brew gołębia jest barwy cielistej, posiada drobnoziarnistą strukturę. Patrząc na pasiaka perłowego brązowolotnego można bez większego problemu dojrzeć jego brew. Dziub gołębia zajmuje 1/3 długości jego głowy. Dziub jest cienki, swoim kształtem przypomina klin o barwie cielistej. O barwie biało - purpurowej są woskówki nosowe gołębia, które bardzo dobrze przylegają do dzioba.

      Gołąb posiada prostą szyję, która swoim kształtem przypomina lejek. Jest cienka i największe jej wycięcie znajduje się tuż pod dziobem. Szyja ptaka łagodnie poszerza się ku dołowi, gdzie łączy się z piersią i barkami. 1/3 wysokości ptaka stanowi jego głowa wraz z szyją.

      Pasiak perłowy brązowolotny ma wąską pierś, która jest zaokrąglona i nie wysuwa się do przodu. Plecy ptaka są lekko zaokrąglone, wąskie i opadają w dół. Skrzydła gołębia bardzo dobrze przylegają do jego ciała. Spokojnie spoczywają na jego ogonie, nie krzyżują się lotkami. Skrzydła sięgają aż do połowy ciemnej wstęgi, znajdującej się na ogonie ptaka. Gołąb swój ogon trzyma zawsze ukośnie w równej linii z opadającą linia pleców, po za tym ogon jest zwarty i prosty. Ogon ptaka swoim końcem nie dotyka podstawy.

Klatka wystawowa dla gołębi
Klatka wystawowa dla gołębi
      Nogi pasiaka perłowego brązowolotnego są koloru pomarańczowo- różowego, swoją wielkością są proporcjonalne do całej wysokości ptaka. Uda są bardzo dobrze widoczne, nie są skryte pod piórami podbrzusza. Od przedniej strony pióra wyrastają na około 1 cm poniżej stawu skokowego, zaś od tylnej strony staw skokowy nie jest pokryty żadnymi piórami. Nogi gołębia są lekko ugięte od stawu skokowego. Palce ptaka są równo rozstawione, jego pazurki są o barwie brązowej, można rzec że są prawie czarne, ale to tylko złudzenie, ich barwa jest ciemno brązowa.

      Upierzenie gołębia tej rasy jest bardzo obfite i dobrze przylega do jego sylwetki. Gołąb rasy pasiak perłowy brązowolotny posiada sroczy rysunek, barwa perłowo-biała występuje u niego na głowie, szyi, piersiach oraz częściowo na plecach (serce) i na ogonie. Podbrzusze ptaka, uda oraz skrzydła poza lotkami z I rzędu mają jednolicie białą barwę. Na piersiach i plecach gołębia można zauważyć barwę perłową, która stopniowo słabnie, w wyniku czego przechodzi w barwę jednolicie białą. Perłowo białej barwy jest także ogon ptaka, a zakończony jest jasnym obrzeżem. Patrząc na gołębia możemy zauważyć łagodne przejście od białej barwy na plecach do nieco ciemniejszej występującej na ogonie. Przy zakończeniu ogona w poprzek sterówek jest widoczna wstęga o barwie jasnobrązowej. Dwa jasnobrązowe pasy zdobią w poprzek skrzydła. Lotki I oraz II rzędu gołębia są o barwie jasnobrązowej.

Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 3minusplus 2 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!