Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Gołębie » Grzywacz permski

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Grzywacz permski

Grzywacz premski
Grzywacz premski
     Grzywacz permski został wyhodowany na początku XIX wieku w miejscowości Perm w środkowym Uralu. Rasa tych gołębi jest bardzo wybitnie uzdolniona lotnie. Grzywacz permski ma średnią wielkość, ciało ma o silnej budowie, posiada bardzo charakterystyczną ciemną plamę na tylnej partii szyi, stoi lekko uniesiony.

Wygląd


      Grzywacz permski posiada małą, podłużną, gładką i kształtem owalną głowę. Oczy ma w barwie ciemnej, osadzone są nieco przed środkiem głowy. Brew wąska i o jasnej barwie. Dziób o średniej długości, w jasnej barwie, woskówki także w barwie jasnej, biało przypudrowane. Szyja także o średniej wielkości, jest bardzo pełna, wychodzi z ramion, dość mocna. Pierś gołębia jest proporcjonalnie szeroka, nieco wysunięta do przodu, dość zaokrąglona. Plecy dość szerokie, widocznie zwężające się w kierunku ogona, lekko opadają. Skrzydła bardzo dobrze zamknięte, doskonale przykrywają plecy, spokojnie spoczywają na ogonie ptaka. Ogon o średniej długości, dość wąski, zamknięty, jest przedłużeniem linii pleców gołębia. Nogi o średniej długości, skoki nieopierzone, pazurki jasne.
     Upierzenie grzywacza permskiego jest bardzo miękkie, gładkie i dobrze przylegające do ciała. Gołębie tej rasy występują w następujących kolorach: czarnych, czerwonych, niebieskich oraz żółtych. Podstawowym kolorem jest biały, wyłącznie na tylnej części szyi i nieznacznie zachodząca na plecy barwna grzywa (czarna, czerwona, niebieska żółta) możliwie symetrycznej formy, trójkąt, owal, romb oraz trapez. Podczas wystaw ptaków ozdobnych grzywacz permski jest oceniany za budowę figury, za postawę, za kolor, za rysunek, za kształt i wielkość głowy, za dziób, za oczy, za wygląd brwi oraz za ogólny wygląd.

Wady wyglądu


      Grzywacz permski nie może mieć małej budowy ciała, wąskiego korpusu, wąskiej piersi, zbyt wysokich nóg. Głowa nie może być kanciasta, brew nie powinna być szeroka, niedopuszczalny u rasowych gołębi jest ciemny dziób oraz duże nosówki. Gołąb tej rasy nie może posiadać opierzonych nóg, ciemnych pazurków, grzywa nie może mieć nieregularnego rysunku, niepożądane są kolorowe pióra w ogonie.

Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 5minusplus 5 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!