Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Gołębie » Wywrotek wschodnio-pruski

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Wywrotek wschodnio-pruski

Gołąb rasy Wywrotek wschodnio-pruski
Gołąb rasy Wywrotek wschodnio-pruski
      Gołąb rasy Wywrotek wschodnio-pruski (gołąb lotny, koziołkujący) został wychodowany w XVIII wieku na obszarach należących dawniej do państwa pruskiego. Najwięcej hodowli tego gołębia znajduje się na terenach Niemiec, Litwy oraz Polski. W naszym kraju ptak znany jest pod nazwą wywrotek pomorski. Gołębie tej rasy posiadają bardzo ładną i mocną budowę ciała, patrząc na ptaki można zwrócić uwagę na ich kolistą koronę znajdującą się na głowie oraz na duże łapki.

      Wywrotek wschodnio - pruski, jest gołębiem trudnym w hodowli. Ich płodność jest bardzo niska, samice mają problemy w odchowaniu swoich piskląt.

      Gołąb rasowy wywrotek wschodnio- pruski posiada bardzo dobrze rozwinięte upierzenie, ptaki tej rasy występują w następujących odmianach barwnych: biała, czarna, czerwona, czerwonopłowa, niebieskopłowa, niebieska nakrapiana, niebieska z czarnymi pasami, żółtopłowa, żółta.WYGLĄD
      Wywrotek wschodnio-pruski ma okrągłą i długą głowę, z szerokim wypełnionym czołem. W tylnej partii głowy znajduje się bardzo dobrze ukształtowana korona, która posiada rozety z obu stron. Gołąb posiada oczy w barwie perłowej, są one otoczone wąską obwódką powiek o barwie bladej lub różowej. Dziób rasowego ptaka, jest zawsze nieco skierowany w dół, po za tym, jest mocny oraz tępo zakończony, posiada kształt klina. Barwa dzioba jest uzależniona od danej barwy upierzenia gołębia. Dziób może być w barwie jasnej, u ptaków o upierzeniu ciemnym, jest jasny z muszką, zad u ptaków płowych jest w barwie rogowej. Szyja wywrotka wschodnio-pruskiego jest nieco wygięta o krótka, zaś pierś ptaka jest bardzo szeroka i wyraźnie wystaje do przodu. Cały grzbiet gołębia jest szeroki oraz lekko opadający w dół. Skrzydła wywrotka wschodnio-pruskiego, także są szeroki, doskonale przylegają do jego ciała oraz spokojnie spoczywają na ogonie ptaka o średniej długości. Bardzo mocno są upierzone nogi gołębia, są one krótkie, na udach znajdują się sępie pióra, zaś na stopach znajdują się charakterystyczne duże łapcie. Gołębie tej rasy posiadają obrączkę nr 9.


Komentarze (1)
Autor: adon  (6)Iloœć zatwierdzonych komentarzy     (2017-02-27,  16:48:18)      [odpowiedzi: 0]
Temat:

Niewłaściwe zdjęcie.


Witam.
Na pierwszym zdjęciu, jest barwnogłówka królewiecka. Proszę o korygowanie błędów.
Pozdrawiam. A.Z.


Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 4minusplus 9 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!