Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
Login:
Hasło:
 
lub
Ptaki ozdobne » Gołębie » Turkot arabski

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Turkot arabski (łać.Arabisehe Trommeltaube)

Gołąb Turkot Arabski
Gołąb Turkot Arabski
Gołąb Turkot Arabski (Arabisehe Trommeltaube)na terenach Polski znany jest także jako szczekacz jemeński. Dawniej Gołąb Turkot arabski znany był pod nazwą gołębia śmieszka z Mekki (gdzie nosi nazwę Sanhadżi, co oznacza-święty pielgrzymów) lub Sudanu. Gołębie tej rasy należy utożsamiać z gołębiem Kokah. Gołąbie Turkoty arabskie był hodowane jako ptaki święte przez wiele stuleci w Arabii Saudyjskiej, zwłaszcza w Mekce. Z Mekki ptaki były przywiezione do Niemiec przez H. Hollera, zaś następnie ptaki zyskały zwolenników na terenach innych krajów europejskich do których zostały importowane.
Gołąb Turkot arabski wydaje z siebie kilka charakterystycznych dźwięków tzn: dźwięk podobny do śmiechu, do bicia w bęben, oraz dźwięk podobny do śpiewu. W gruchaniu gołębia arabskiego często powtarzają się dźwięki między innymi-" uach, u, uach, u .." . Podczas swojego pięknego i charakterystycznego turkotania gołąb arabski nie obraca się w kółko, ale unosząc lekko swój grzbiet opuszcza skrzydła do dołu i napełniając lekko przełyk powietrzem szybko i rytmicznie otwiera i zamyka swój dziób.

Gołębie Turkoty Arabskie
Gołębie Turkoty Arabskie

WYGLĄD


Gołąb Turkot arabski należy do typu ptaków pospolitych, osiąga on wagę ciała około 350g.Posiada gładkowłose upierzenie, nogi także ma upierzone. Jest ptakiem bardzo płodnym. Gołąb tej rasy występuje w następujących znanych barwach upierzenia: biała, czerwona, niebieska, pstrokata.

Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 3minusplus 3 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!