Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Gołębie » Strasser

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Strasser

Gołąb rasy Stresser
Gołąb rasy Stresser
      Gołąb Strasser wywodzi się z krzyżówki gołębi polnych, został wyhodowany w Czechosłowacji. Gołąb ten z początku był prawie identyczny z przodkiem obecnych a href="/8_Golebie.html" class="internal_link">gołębi rasy strasser morawski. Z końcem XIX wieku zmieniono wzorzec rasowy tych ptaków, następnie gołębie rasy Strasser zostały sprowadzone do Niemiec i tam rozszerzono ich hodowlę. Ptaki Strasser w roku 1907 zostały uznane jako odrębna rasa gołębi.

     Bardzo dawno temu w Polsce gołębie rasy Strasser były bardzo znane i uznawane. Słynęły z tego, że były idealnymi ptakami do karmienia młodych i były doskonałymi mamkami. Niestety zostały one wyparte przez większe gołębie które nie latają i bardzo źle wychowują młode potomstwo.

     W dzisiejszych czasach gołębie strassery są hodowane głównie w wolierach. Wielkość woliery jest bardzo ważna, w mniejszych ptaki nie mają warunków do latania, co dalej przeradza się w to że ptaki osiągają wagę ciała około 1000 g, jaja wówczas są tłuczone i jest bardzo niska wydajność karmienia potomstwa. Dlatego woliera dla gołębi Strasser powinna być jak najbardziej jest to możliwe duża.Gołąb rasy Stresser w klatce
Gołąb rasy Stresser w klatce

WYGLĄD

     Gołąb Strasse jest dużym ptakiem, który charakteryzuje się szeroką piersią oraz średniej długości szyją. Nogi gołębia są krótkie i bardzo silne, nie posiadają na sobie żadnych piór. Oczy mają barwę czerwoną. Strassery niegdyś bardzo dobrze latały.

     Przez wiele lat hodowcy wyhodowali wiele odmian barwnych tej rasy, między innymi: gołębie z białymi i czarnymi pasami, czarne, czerwone , grochowe, niebieskie, żółte. Gołębie Strassery morawskie spotykane są także w następujących odmianach barwnych: z białymi pasami oraz łuskowate. Wyłącznie u gołębi rasowych Strasser znajdują się w lotkach skrzydeł lub na ogonie białe przebicia. W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest spotkać tą rasę gołębia w czystej barwie upierzenia.
Wielkość obrączek gołębi Stresser - 10.
Wielkość obrączek gołębi Stresser morawski - 9.

Komentarze (1)
Autor: ~Hodowca     (2019-12-25,  16:52:46)      [odpowiedzi: 0]     (IP: 31.0.35.172)Odpowiedz
Temat:

Strasser


Co wyjdzie jak polącze Strassera z Strasserem Morawskim?


Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 4minusplus 6 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!