Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Gołębie » Olbrzym węgierski

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Olbrzym węgierski

Olbrzym węgierski czarny
Olbrzym węgierski czarny
     Gołąb Olbrzym węgierski pochodzi z Węgier. Ptak ten jest hodowany od 1900 roku, ze względu na swoją charakterystyczną wielkość od roku 1935 występuje jako gołąb rasowy. Olbrzym węgierski na terenach Niemiec znany jest od 1974 roku. Olbrzym węgierski jest dużym bardzo mocnym ptakiem, o bardzo bogatym upierzeniu. Jego postawa jest prawe pozioma, z dużą widoczną muszlową koroną oraz z dużymi łapciami. Waga ptaka wynosi około 1000g.WYGLĄD

     Olbrzym węgierski posiada mocną, szeroką, lekko podłużną głowę z wysokim czołem. Ma głowie ptaka znajduje się korona o kształcie półkolistym, która pokrywa cały jej tył. Korona gołębia jest bardzo mocno porośnięta piórami, stojąca, a z boku jest zakończona rozetami. Korona jest oddzielona od luźnego upierzenia z tyłu szyi. Olbrzym węgierski o białym i białogłowym upierzeniu ma oczy o barwie ciemnej, pozostałe mają oczy pomarańczowe. Brew ptaka jest wąska, u odmian białych i białogłowych jest pomarańczowego koloru, zaś u pozostałych w zależności od barwy upierzenia cielista do ciemnej. Dziób gołębia jest bardzo mocny w zależności od danego koloru występuje w barwie cielistej oraz czarnej.

Olbrzym węgierski
Olbrzym węgierski
     Szyja olbrzyma węgierskiego jest krępa, mocna, w tylnej części luźno opierzona. Pierś ptaka jest szeroka, dobrze wysklepiona, lekko uniesiona. Plecy gołębia także są szerokie zwłaszcza w ramionach, są długie i lekko opadają. Skrzydła bardzo mocne, szerokie i długie, zawsze zamknięte, spokojnie spoczywają na ogonie gołębia, nigdy się nie krzyżują. Ogon jest długi i posiada na sobie szerokie pióra, lekko opada w jednej linii wraz z plecami ptaka, lecz nie dotyka ziemi. Nogi olbrzyma węgierskiego są krótkie, mocne z bardzo długimi i gęstymi łapciami, uda bardzo mocno opierzone. Gołąb rasy olbrzym węgierski posiada w swoim upierzeniu, które jest miękkie, bardzo delikatne i miękkie pióra, nieco luźne.

Olbrzym węgierski występuje w następujących odmianach barwnych: Białe, czarne, czerwone, niebieskie z czarnymi pasami, niebieskopłowe z ciemnymi pasami, niebieskie w grochy, pstre we wszystkich kolorach, siwe, tygrysowate, żółte.

Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 3minusplus 8 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!