Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Gołębie » Felegyhazer

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Felegyhazer

Gołąb Felegyhazer
Gołąb Felegyhazer
      Ptaki tej rasy zostały wychodowane pod koniec XIX wieku, na obszarze małego miasteczka o nazwie Kiskunfelegyhaza (Nizina Węgierska). Gołąb Felegyhazer ma średnią budowę ciała, ale nie należy do małych gołębi. Ma krępą i prawie poziomą postawę, charakteryzuje się bardzo żywym temperamentem.

WYGLĄD


      Gołąb Felegyhazer posiada zaokrągloną głowę o wielkości proporcjonalnej do budowy ciała, na głowie znajduje się szerokie czoło, które jest przyozdobione szeroką oraz wąską i obfitą w pióra, charakterystyczną koroną, zakończoną po bokach widocznymi rozetami. Oczy ptaka mają barwę perłową lub ciemną, zazwyczaj ciemną barwę oczu mają gołębie o upierzeniu białym i z wzorem rysunku gąski, obramowane ma wąską obwódką w kolorze bladym do jasnoczerwonego. Dziub gołębia ma średnią długość, jest mocny u nasady, posiada mało rozwinięte i gładkie woskówki nosowe, które maja barwę cielistą.
Gołąb Felegyhazer w klatce
Gołąb Felegyhazer w klatce
Szyja Gołąbia Felegyhazera jest dość gruba oraz krótka, z bardzo dobrze wykrojonym podgardlem. Pierś jest szeroka, zaokrąglona oraz wysunięta widocznie do przodu. Plecy są szerokie w partii ramion, zwężają się w tył i lekko opadają w kierunku zwartego ogona. Na ogonie spoczywają równo ułożone bez jakichkolwiek krzyżowań skrzydła, które są bardzo muskularne i idealnie przylegają do ciała gołębia. Nogi ptaka są krótkie, skoki i palce nie są opierzone. Pazurki maja jasną barwę.
Upierzenie Gołąbia Felegyhazera jest bardzo obfite oraz dobrze rozwinięte. Upierzenie tej rasy gołębi składa się z szerokich piór, które dobrze przylegają do ciała. Gołąb rasy Felegyhazer występuje w następujących odmianach barwnych:jednokolorowe- biały, czarny, czerwony, niebieski żółty,
oraz o rysunku gąski-czarny,czerwony, niebieski żółty.
Wszystkie wymienione barwy upierzenia w których występuje
gołąb rasy Felegyhazer, muszą być intensywne oraz czyste.
Obrączka nr 7.

Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 3minusplus 7 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!