Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Gołębie » Angielska mniszka

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Angielska mniszka

Gołąb Angielska Mniszka
Gołąb Angielska Mniszka
     Angielska mniszka w obecnym wzorcu rasowym była hodowana na obszarach Anglii, najstarszy znany przodek tego gatunku gołębi przybył w XVI wieku prawdopodobnie z Azji Mniejszej. Angielska mniszka to gołąb o średniej wielkości, posiada bardzo szeroką klatkę piersiową, postawę ma wyprostowaną, ciało jest noszone na krótkich nóżkach.Wygląd


     Głowa Angielskiej mniszki jest szeroka, znajduje się na niej wysokie czoło. Głowa gołębia jest kolorowa i bardzo dobrze osadzona, noszona zawsze prawie poziomo na bardzo silnej szyi. Wokół głowy gołębia znajduje się rozwinięta korona bez rozet. Oczy barwy perłowej (rasowe gołębie powinny posiadać jak najjaśniejsze oczy - czym jaśniejsze tym lepsze). Oczy są nieco głębiej osadzone, źrenica mała. Brew wąska, u gołębi czarno- niebieskich brew jest w barwie ciemnej, zaś u brązowych brew jest szara, czerwono- żółte gołębie posiadają brew w barwie jasnej. Dziób o średniej wielkości, bardzo mocny, tworzący kąt rozdarty wraz z czołem. Kolor dzioba zależy od barwy danego upierzenia. Gołębie o upierzeniu czarno- niebieskim posiadają dziób w kolorze ciemnym, w upierzeniu brązowym dziób ma barwę rogową, zaś w upierzeniu czerwono- żółtym dziób ma barwę jasną. Woskówki nosowe Angielskiej mniszki są szerokie, ułożone całkiem płasko. Szyja u tej rasy gołębi jest bardzo silna, na tylnej partii szyi znajduje się element grzywy. Pierś wyraźnie szeroka, bardzo dobrze zbudowana, dumnie wypięta do przodu. Plecy w partii ramion bardzo szerokie, wyraźnie zwężające się i opadające. Skrzydła bardzo silne, mocne, nieco odstające od ciała, końcówki skrzydeł nie krzyżują się ze sobą. Skrzydła zawsze są noszone przez gołębie tej rasy na ogonie. Ogon krótki, mocno zwarty, noszony w jednej linii z opadającymi plecami. Nogi średniej długości, szeroko rozstawione, nagie - nie opierzone. Pazurki są uzależnione od danej barwy dzioba w różnych możliwościach upierzenia gołębi. Podczas wystaw ptaków ozdobnych gołębie rasy Angielska mniszka są oceniane za wygląd i kształt głowy, za barwę oczu, za kształt i wielkość brwi, za barwę dziobu, za barwę kolor i rysunek, za figurę oraz za ogólny wygląd. Obrączka numer 8.

Gołąb rasy Angielska Mniszka
Gołąb rasy Angielska Mniszka
     Angielska mniszka posiada bardzo obfite upierzenie. Gołębie tej rasy występują w następujących odmianach barwnych - brązowa, czarna, czerwona, niebieska oraz żółta. Wszystkie kolory w jakich występują gołębie tej rasy powinny być czyste i intensywne. Głowa jest bardzo kolorowa, śliniaczek, 7-12 lotek jak również ogon.Wady wyglądu


     Gołąb rasowy Angielska Mniszka nie może posiadać wąskiej i długiej głowy, dziób nie może być szpiczasty lub zbyt długi, korona nie może być niska wąska lub krzywa. Błędem wyglądu jest także zbyt mały śliniaczek, jak również zły rysunek i błędy w barwie upierzenia.

Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 2minusplus 9 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!