Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Gołębie » King

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

King

Gołąb rasy King
Gołąb rasy King
 • WYGLĄD
 • ŻYWIENIE
 •       Gołąb rasy King należy do gołębi z grupy kuraków. Na całym świecie gołąb ten występuje w 39 odmianach barwnych. Ptaki tej rasy zostały wyhodowane u USA, prawdopodobnie w ubiegłym wieku (1892 r.), jak podają źródła w miejscowości Vineland. Gołębie rasy King należą do jednych z najcięższych, pierwotnym celem hodowców było uzyskanie dużych, silnych gołębi mięsnych. W celu uzyskania rasy King zostały wykorzystane następujące rasy: olbrzymy rzymskie, mondea oraz gołębie pocztowe.

       W Ameryce pierwszy klub hodowców oraz miłośników gołębi rasy King powstał w 1915 roku, zaś w Niemczech w roku 1956. King został bardzo szybko rozpowszechnionym i chętnie hodowanym gołębiem na świecie.  WYGLĄD

        Gołębie rasy King były bardzo masywne. Obecnie gołębie wystawowe rasy King, posiadają bardziej uszlachetnioną - kołyskowatą budowę ciała, po mimo tego że czasami przekracza ona 1000 g. Ich sylwetka jest "skurczona, skurczone skrzydła, bardzo krótkie lotki, sterówki oraz nogi (niektórzy hodowcy starają się uzyskać gołębie o zaokrąglonych kształtach i dłuższych nogach). Głowa mocna i szeroka, zaś szyja ptaka jest wysunięta do przodu. Gołębie tej rasy posiadają ciemne perłowe oczy, czasami nawet pomarańczowe. Prawidłowa masa ciała dorosłego gołębia wynosi od 850 - do 1050 g, zaś młodych osobników od 800 do 965 g.

  ŻYWWIENIE

       Żywienie gołębi mięsnych, do których należy rasa King, jest inne w porze zimowej i letniej. Gołębie powinny mieć podawaną karmę w odpowiednich karmidłach a wodę w poidłach . Zapewnia to ptakom wygodne spożywanie pokarmu i minimalizuje marnowanie zadawanej paszy. W porze zimowej karma gołębi składa się z pszenicy (19-30% ), ziarna kukurydzy (35-40%), grochu (22%), sorga (15-20%), do picia podaje się ptakom ciepłą wodę. W porze letniej karma gołębi składa się z sorga (23-25%), kukurydzy (20-30%), pszenicy (20-25%), grochu (20-30%), po picia podaje się ptakom zimną wodę. Oprócz wymienionych produktów, gołębie rasy king powinny otrzymywać zielonki bogate w witaminy jak również mieszankę paszową złożoną z sproszkowanych muszli małży morskich (40%), soli kuchennej (4%), mączki kostnej (5%), węgla drzewnego (sproszkowanego 10%), piasku krzemionkowego (35%), kredy pastewnej (5%) oraz siarczanu żelazawego (1%). Co roku na każdą parę gołębi rozpłodowych rasy King, hodowca zużywa około 30 kg paszy w postaci ziarna.

  Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 1minusplus 3 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!