Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Gołębie » Czeski wysokolotnyn

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Czeski wysokolotnyn

Gołąb czeski wysokolotny
Gołąb czeski wysokolotny
     Czeski wysokolotnyn to gołąb o niedużej postawie ciała wywodzący się z terenów środkowych Czech. Czeski wysokolotny to gołąb posiadający dziób o średniej długości, jest ptakiem wysokolotnym. Charakteryzuje się małą koronką na głowie oraz małymi łapciami na nogach. Rasę tę jako wzorzec rasowy zarejestrowano w 1951 roku.Wygląd


     Czeski wysokolotnyn posiada głowę w kształcie klina, która jest kształtem zaokrąglona. Na głowie znajduje się szerokie i wysokie czoło. Głowa jest lekko kostkowa (te kostki guzki są widoczne po dwóch bokach głowy, zaś jeden z tyłu). Głowa jest krótka, zakończona małą koronką bez rozet. Oczy gołębia są w barwie perłowej, są dość duże. Brew gołębia jest wąska, bardzo gładka, idealnie dostosowana do koloru upierzenia. Dziób o średniej wielkości, kolorem dostosowany do koloru upierzenia tzn. ptaków o upierzeniu czarnym, czerwonym i niebieskim jest czarny, zaś u ptaków o upierzeniu żółtym jest jasny. Woskówki małe, bardzo gładkie, w barwie biało pudrowej. Szyja gołębia czeskiego wysokolotnego jest o średniej długości, szeroko osadzona, nieco noszona do tyłu, gardło bardzo dobrze wykrojone. Pierś gołębia jest szeroka, bardzo dobrze zaokrąglona. Plecy gołębia są dość szerokie w partii ramion, nieco się zwężające i odpadające do tyłu. Plecy są o średniej długości. Skrzydła bardzo silne, idealnie przylegają do ciała. Lotki dobrze złożone i spokojnie spoczywające na ogonie. Skrzydła swoją długością nie sięgają do końca ogona. Nogi krótkie, bardzo gęsto opierzone (łapcie o długości około 3-4cm). Barwa pazurków odpowiada barwie dzioba. Ogon gołębi jest krótki, wąsko ułożony, nie dotyka ziemi, noszony jest równo z linią pleców. Długość ciała gołębia wynosi od 23cm do 24 cm. Podczas wystaw ptaków ozdobnych gołąb czeski wysokolotny jest oceniany za głowę, za kolor oczu, za brew, za cały rysunek, za strukturę, za postawę, za ogólny wygląd.

     Upierzenie gołębia czeskiego wysokolotnego jest bardzo gładkie, dobrze przylegające do ciała i bardzo gęste. Gołębie tej rasy występują w następujących kolorach: płowe, z pasami czarnymi lub niebieskimi, czerwone oraz żółte z czarnymi, żółtymi i złotymi widocznymi pasami. Barwa tych rasowych gołębi musi być bardzo czysta, wyrazista oraz równomiernie rozłożona. Pasy występujące na ich upierzeniu muszą być wąskie oraz nieprzerwane. Obrączka numer 8.Wady wyglądu


     Niepożądane u rasowych gołębi są oczy o niewłaściwym kolorze, jak również obwisłe skrzydła, niezgodny rysunek i struktura według wzorca.

Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 3minusplus 9 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!