Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Gołębie » Giant Homer

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Giant Homer

Gołąb rasy giant homer
Gołąb rasy giant homer
      Gołąb rasy Giant homer jest gołębiem wystawowym, został wyhodowany w Stanach Zjednoczonych w pierwszej połowie XX wieku. W celu uzyskania tej rasy zostały użyte ptaki takich ras jak Carneau, Mondain, gołębie pocztowe oraz jak donoszą źródła gołębi z grupy mewek. Gołąb Giant homer jest bardzo popularny w Czeskiej Republice, tak jak inne rasy gołębi pocztowych.

      Gołąb tej rasy charakteryzuje się mocną budową ciała, krótką figurą, jego postawa ciała jest pozioma, posiada szeroką pierś, która zwęża się w partii w kierunku ogona w kształt klina. Waga gołębia wynosi około 850-900 gram.WYGLĄD

      Gołąb rasy Giant homer posiada gładką, silną oraz szeroką głowę, która od czubka dzioba przechodzi w widocznej łukowatej linii w stronę karku. Najwyższy punkt głowy znajduje się nad okiem. Szerokie czoło gołębia jest w kształcie klina, zwęża się w stronę końcówki dzioba.

      Gołąb ma bardzo błyszczące oczy, koloru czerwonego a czasami pomarańczowego. U ptaków o brązowym upierzeniu oczy mają jaśniejszy kolor, zaś u ptaków o białym upierzeniu oczy są ciemne. Brew gołębia jest wąska i gładka, jej kolor jest uzależniony daną barwą upierzenia (od jasnej do ciemnej).

      Giant homer ma dziób o średniej wielkości i jest bardzo silny. Przedłużenie szpary dziobowej gołębia przebiega przez jego oko. Kolor dzioba również jest uzależniony od danej barwy upierzenia (od jasnego do czarnego). Woskówka nosowa jest bardzo gładka, widocznie i wyraźnie ukazuje kształt litery "V". Znajdujący się "mostek" na woskówce u tej rasy jest dozwolony.

      Szyja gołębia ma średnią długość. Jest silna, szeroko osadzona w ramionach ptaka. Szuja zwęża się w kierunku głowy. Gardło jest na niej dobrze zaznaczone - wycięte.

      Pierś gołębia jest bardzo gładka oraz szeroka. Plecy w partii ramion szerokie, ale zwężają się w kształcie klina w stronę ogona. Skrzydła są szerokie, swoim kształtem i wielkością bardzo starannie okrywają plecy, nie krzyżują się lotkami.      Ogon gołębia jest wąski, krótki, ptak nosi do poziomo. Nogi silne o średniej długości, szeroko rozstawione. Nie są opierzone, lecz nagie. Pazurki są takiego samego koloru co dziób, czyli także ich kolor jest uzależniony od barwy upierzenia danego gołębia.

      Gołębie rasy Giant homer posiadają upierzenie krótkie, które dobrze przylega do ich ciała.
Gołąb rasy Giant homer występuje w następujących kolorach upierzenia:biały, czarny, kawowy, brązowy, czerwony, żółty, dominujący czerwony, dominujący żółty, niebieski z czarnymi pasami, andaluz, indygo z pasami, niebiesko-, brązowo-, czerwono- i żółtopłowe. Kawowy, indygo, niebieski, niebiesko-płowy, czerwono-płowy, brązowo-płowy, czerwono-płowy - wszystkie w grochy. Mozaikowe (szymle)- niebieskie, niebiesko-płowe, czerwono-płowe, i żółto-płowe.

      Wszystkie wymienione powyżej barwy gołębi są czyste, wyłącznie u gołębi jednobarwnych są barwy równomierne. Gołębie Andaluzy posiadają głowę oraz szyję koloru czarno-niebieskiego, zaś upierzenie piersi, brzucha oraz ogona jest jaśniejsze, ciemnoniebieską tarczę skrzydła, możliwie z czarnym obramowaniem. Bardzo niewielkie ślady " rdzy" u tych gołębi są dozwolone.

      Gołębie o barwie Indygo posiadają niebieski kolor, który jest ich barwą podstawową, posiadają płowy pas znajdujący się na ogonie. Ponadto posiadają płowe lotki oraz czarne pasy znajdujące się na skrzydłach. Gołębie Indygo maja czarne grochy z czerwonawym bądź brązowawym nalotem.

      Każde pasy u gołębi muszą przebiegać bez jakiejkolwiek przerwy lub oddzielnie. Gołębie grochowe muszą posiadać bardzo wyraźne ( kontrastowe) grochy, które tworzą bardzo wyraźny rysunek znajdujący się na ich skrzydłach. Gołębie Mozaikowe ( zwane szymlami) posiadają równomierną mieszankę barwy podstawowej zmieszaną z bielą.

Podczas wystaw gołębie są oceniane za: budowa i postawa ciała, figura, głowa, dziób, oczy, kolor wraz z rysunkiem.


Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 2minusplus 3 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!