Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Gołębie » Niemiecki wystawowy

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Niemiecki wystawowy

Gołab niemiecki wystawowy
Gołab niemiecki wystawowy
      Gołąb wystawowy niemiecki jest najbardziej znaną, szlachetną i rozpoznawaną rasą gołębi wystawowych. Rasa ta zwana jest także garbonosem powstała w 1910 r. w Niemczech. Gołąb niemiecki wystawowy z dobrej lotności stał się gołębiem wolierowym .

      Rasa ta występuje w wszystkich odmianach barwnych. W hodowli gołąb niemiecki wystawowy sprawia trudności w rozmnażaniu, rodzice po pewnym okresie przestają karmić swoje młode. Mamki zastępcze, nie zawsze radzą sobie z podrzuconymi młodymi. Piskali podczas dorastania posiadają bardzo duży dziób, który jest zakrzywiony w dół, utrudnia to podawanie pokarmu. Większość hodowców dokarmia ptaki ręcznie, po mimo że jest to bardzo pracochłonne zadanie.

Biały gołąb niemiecki wystawowy
Biały gołąb niemiecki wystawowy

WYGLĄD

      Gołąb niemiecki wystawowy posiada szeroką i wypukłą pierś, jego ciało krótkie. Postawa prawidłowa przybierana przez gołębia powinna być prawie pozioma.
Szyja ptaka powinna wychodzić szeroko z ramion oraz powinna być wyprostowana ze swobodnym zaokrągleniem gardła bez wyrównanej nasady karku.
Głowa musi być szeroka nad oczami. Dziób zraz z czołem powinien tworzyć nieprzerwaną linię stałego łuku, z najwyższym punktem znajdującym się nad okiem, który przechodzi w dobrym zaokrągleniu do szyi.
Dziub gołębia powinien być tępy z zamkniętym cięciem o średniej długości, z silną nasadą. Przedłużenie cięcia dzioba powinno przechodzić przez środek oka. Dziub powinien być w kolorze czarnym (przy jasnych rodzajach koloru lub czysto czerwonych, dziub gołębia jest jasny a przy białych, przy szekach w zależności od rysunku dziub jest koloru jasnego lub ciemnego).
Brodawka powinna być delikatna, mocna oraz musi dobrze przylegać, powinna przypominać słabe sercowate wycięcie. Brodawka gołębia musi być zamknięta na grzbiecie dzioba. Gołąb niemiecki powsiada bardzo intensywną ciemnoczerwoną tęczówkę.
Białe gołębie posiadają ciemne oczy, a szeki charakteryzują się ciemnymi lub ciemnoczerwonymi oczami.
Brew ma kształt okrągły i wąski, powinna być delikatna o barwie jasnoszarej do białawej.

      Gołąb niemiecki musi mieć bardzo dobrze rozwinięte i napięte upierzenie, które charakteryzować się powinno gładkością. Gołąb niemiecki posiada 31 odmian w barwach i rysunku. Gołębie noszą obrączki o numerze 9.

Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 3minusplus 9 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!