Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Gołębie » Mewka anatolijska

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Mewka anatolijska

Gołębie w klatce, dwie mewki anatolijskie
Gołębie w klatce, dwie mewki anatolijskie
     Mewka anatolijska pochodzi z terenów Zachodniej Azji Mniejszej. Na terenach Europy zjawiła się około roku 1700 jako protoplasta wszystkich europejskich ras gołębi o nazwie "mewki tarczowe". Mewka anatolijska jest gołębiem o krótkiej budowie ciała, posiada szeroką i zaokrągloną postawę, charakteryzuje się pięknym rozwiniętym żabociem znajdującym się na szyi.WYGLĄD
     Głowa rasowego gołębia powinna być gładka, kulista, szeroka oraz dobrze wypełniona w partii czoła, policzki powinny być pełne. Oczy ciemne i żywotne. Brew barwy jasnej (bada). Rasowa Mewka anatolijska ma krótki,, tępy iraz szeroki u podstawy dziób, na którym znajdują się dobrze wykształcone woskówki, pokrywające jego górną i dolną część. Dziób skierowany w dół powinien tworzyć owalną linię czoła. Ponad dolną krawędzią brwi przebiega przedłużenie dzioba gołębia. Górne oraz dolne przykrycie dzioba powinno być przylegające. Dziób ma barwę cielistą. Szyja krótka, pełna oraz wyraźnie przechylona ku tyłowi, podgardle bardzo dobrze wypełnione. Żabot bardzo dobrze rozwinięty. Pierś gołębia dobrze wypełniona, pełna i szeroka. Mewka anatolijska ma krótkie plecy, które w partii ramion są szerokie, ukośne oraz opadające. Skrzydła ptaka mocno przylegają do ciała, są zwarte, spokojnie spoczywają na brzegu ogona. Ogon mocno zwarty i krótki. Nogi krótkie, zaś uda do kolan są w piórach podbrzusza, skoki nie mają na sobie piór.

     Mewka anatolijska posiada krótkie upierzenie o szerokich piórach. Żabot na szyi jest dobrze rozwinięte. Gołąb tej rasy występuje we wszystkich kolorach. Ogon oraz tarcze skrzydeł są kolorowe, zaś pozostałe upierzenie jest białe. Białych lotek u rasowych gołębi powinno być od 8 do 10, ale gdy zachowany jest kolorowy owal skrzydła to mniejsza liczba białych lotek nie jest błędem. Kolorowe tarcze i ogon u rasowych gołębi nie powinny posiadać błędów w postaci białych piórek. Na partiach gdzie powinien być kolor biały, to kolorowe pióra są niemile widziane, wyłącznie lekkie zaciągi znajdujące się na łydkach nie mają tak dużego znaczenia w wyglądzie rasowego gołębia. Podczas wystaw ptaków ozdobnych Mewka Anatolijska jest oceniana za wygląd głowy, dzioba, za figurę, żabot, kolor oraz rysunek i ogólny wygląd. Obrączka nr 8.WADY WYGLĄDY
     Mewka anatolijska nie może posiadać nieprawidłowego względem wzorca rasowego profilu głowy, niedopuszczalne jest wąskie czoło, prosty i cienki dziób. Wadą wyglądu jest także długi korpus oraz obwisłe skrzydła jak również błędy w wyglądzie żabotu.

Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 5minusplus 3 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!