Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kury i kuraki » Kura Minohiki

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Kura Minohiki

Rasa kury Minohiki
Rasa kury Minohiki
      Kura minohiki jest starą rasa kur ozdobnych, została wyhodowana w Japonii. Pierwsze zmianki w dokumentach o tej kurze, pojawiły się w połowie XIX w, kiedy rasa ta, była już bardzo znana wśród hodowców. Cechy charakterystyczne kury Minohiki, to bardzo długie pióra, znajdujące się na siodle, które opadają do ziemi, po obu stronach tułowia ptaka.

Kury Minohiki są niestety trudne w hodowli, dlatego kury te są bardzo rzadko spotykane. W roku 1940 w Japonii Kura Minohiki została uznana za Żywy Pomnik Przyrody.WYGLĄD
      Kura Minohiki jest ptakiem o lekkiej budowie. Pierś kury jest pełna i bardzo dobrze zbudowana. Minohiki mają długą szyję, która jest bardzo mocno i gęsto porośnięta piórami, które tworzą bardzo obfitą grzywę opadającą na ramiona.

Kura Minohiki w wolierze
Kura Minohiki w wolierze
      Kura Minohiki ma niezbyt dużą głowę, która jest wyraźnie zaokrąglona. Grzebień typu groszkowego, ma barwę czerwoną. Nogi kury mają bardzo silne, szczególnie uda. Skoki długie o barwie żółtej.

      Kury mają długie pióra ogonowe, które zazwyczaj mają długość około 90 cm. Młode osobniki ogon trzymają bardzo wysoko, z upływem wieku koguta, gdy pióra ogona stają się coraz dłuższe, ogon jest trzymany coraz bardziej poziomo.

      Kury tej rasy występują w wielu odmianach barwnych, do barw najpopularniejszych zaliczane są barwy: biała, kuropatwiana oraz pięciobarwna.
 • Masa ciała koguta wynosi 2000 g-3000 g
 • Masa ciała kury wynosi 1500 g- 2000 g
 • Masa jaja wynosi 50 g (skorupka jaja jest o barwie szarej)

 • Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 1minusplus 9 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!