Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kury i kuraki » Anaberska czubatka lokowana

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Anaberska czubatka lokowana

Anaberska czubatka lokowana
Anaberska czubatka lokowana
      Kura Anaberska czubatka lokowana została stworzona na terenach górzystych Annaberg- Buchholz (miasto powiatowe w Niemczech) w roku 1950r. Rasa ta nie jest bardzo popularna na terenach Polski, ale nie zmienia to faktu, że czubatki są piękne i godne polecenia hodowlanego.
Kury Anaberskie czubatki lokowane są bardzo łatwe w hodowli, bardzo dobrze reagują i znoszą nasze warunki atmosferyczne panujące w Polsce. Ptaki doskonale nadają się do hodowli wolierowej oraz do hodowli na wolnym wybiegu. Większa liczna kur ma bardzo dobry instynkt kwoczenia, jak również doskonale opiekują się swoimi pisklętami.

Wygląd


      Kura Anaberska czubatka lokowana posiada bardzo charakterystyczne mocno nastroszone pióra, które razem tworzą spiczasty czub na głowie, razem z rozszerzającą się w dół linią tylnej partii głowy, która nie występuje u innych ras ptaków ozdobnych. Grzebień rogowy z płaskim, widocznym zgrubieniem na czubku. Ptaki tej rasy posiadają bardzo duże oczy o barwie pomarańczowej, która czasami przechodzi w barwę brązową. Zausznice maja barwę białą, która czasami przechodzi w barwę niebieską, otwory nosowe są dość szerokie, Anaberskie czubatki lokowane występują w kilku odmianach barwnych. Skoki o barwie ciemnej, posiadają średnią długość. Koguty tej rasy posiadają mocno podniesiony ogon do góry, na którym znajdują się bardzo gładkie pióra.

      Anaberska czubatka lokowana jest kurą typu domowego, ma lekką budowę ciała, nieśność roczna wynosi od 150 jaj do 180 jaj, jaja maja średnią wielkość.
Waga ptaków wynosi od 1200g do 1500g
Obrączki 15-16

Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek

Temat:
Treść:
Autor: 4minusplus 8 = <= Napisz wynik działania.
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!