Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kury i kuraki » Kura hiszpańska

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Kura hiszpańska

Kura rasy hiszpańskiej
Kura rasy hiszpańskiej
     Kura hiszpańska wywodzi się jak sama nazwa wskazuje z Hiszpanii. Od początku swojego istnienia kura hiszpańska była hodowana jako kura ozdobna, ale odznacza się także bardzo dobrą nieśnością jaj. Kura hiszpańska posiada bardzo charakterystyczny duży grzebień oraz jest dość dużą kurą, która posiada bardzo dumną i wyniosłą postawę ciała.Wygląd


     Kura rasy hiszpańskiej posiada dość dużą głowę, która jest szeroka oraz nisko osadzona. Na głowie znajduje się duży pojedynczy grzebień, który posiada kilka ząbków. Dzwonki duże ale cienkie, mają barwę jaskrawo-czerwoną. Policzki widocznie sfałdowane, nisko opadające, gładkie. Oczy maja barwę ciemnobrązową. Dziób ptaków jest bardzo silny, długi, ma barwę ciemną. Ta rasa kur posiada białe zausznice, które są bardzo ładne, duże i kształtne. Szyja długa, nieco zagięta. Kura tej rasy posiada stosunkowo niską pierś, która kształtem jest zaokrąglona. Brzuch jest dobrze rozwinięty.Grzbiet długi oraz szeroki. Kury i kuraki rasy hiszpańskiej posiadają duże podwinięte skrzydła. Uda tej rasy są bardzo silne, maja one średnią długość. Skoki są także dość długie, mają barwę niebieskawą. Kury i kuraki rasy hiszpańskiej posiadają cztery palce. Ogon u kogutów jest stosunkowo duży, ozdobiony jest obficie licznymi piórami, znajdują się na nim bardzo długie sierpówki silnie zagięte. Rasowe kury i kuraki hiszpańskie występują wyłącznie w jednej odmianie barwnej mianowicie w odmianie czarnej z widocznym zielonkawym połyskiem.
Kury hiszpańskie w wolierze
Kury hiszpańskie w wolierze
Masa ciała koguta
 • od 3000g do 3600g
  Masa ciała kury
 • od 2500g do 3000g
  Masa ciała jaja
 • około 55g
  Barwa skorupki
 • biała

 • Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 5minusplus 10 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!