Ptakiozdobne.pl - portal miłośników i hodowców drobiu i pktaków ozdobnych
 
lub
Ptaki ozdobne » Kury i kuraki » Bojowiec z Nordu

Informacje i porady:

Gatunki i rasy:

Indeksy:

Ogłoszenia

Informacje dodatkowe

Nasza hodowla

Bojowiec z Nordu

Kogut rasy bojowiec z Nordu
Kogut rasy bojowiec z Nordu
     Kury tej rasy wywodzą się z Francji. Z początku rasa była hodowana i przeznaczana do walk kogutów. Bojowce z Nordu charakteryzują się silną masywną budową ciała oraz dużą elegancją. Występuje też odmiana miniaturowa bojowca z Nordu.Wygląd


     Bojowiec z Nordu posiada długą i szeroką głowę. Na głowie znajduje się mały prosty pojedynczy grzebień. Grzebień ma barwę intensywnie czerwoną, znajdują się na nim małe regularne ząbki. Dzwonki małe w barwie czerwonej. Zausznice bardzo słabo rozwinięte oraz podobnie jak policzki w barwie czerwonej. Oczy duże, dobrze widoczne, koloru pomarańczowo lub brązowego. Dziób bardzo silny o średniej długości, nieco haczykowaty. Szyja jest dość długa, tylko nieznacznie zakrzywiona, bardzo silna. Grzbiet bojowca z Nordu jest krótki, mocno pochylony ku tyłowi. Grzbiet jest szeroki w ramionach, zaś węższy z tyłu. Skrzydła dość długie, dobrze i ściśle przylegają do ciała. Tułów u rasowych bojowców z Nordu jest idealnie prosty i zaokrąglony. Pierś pełna, bardzo dobrze zbudowana, zaokrąglona oraz wystająca. Brzuch bardzo słabo rozwinięty. Skrzydła prawie stykają się ze sobą pod ogonem, pokryte są bardzo twardymi piórami co miało kiedyś pomagać kogutowi w walce. Uda kur i kuraków tej rasy są bardzo dobrze umięśnione, zaś skoki są bardzo silne i maja średnią długość. Nogi są wyposażone w cztery palce. Ostrogi są bardzo silne oraz nisko położone. Ogon u kogutów jest szeroki, pełny, nieco podniesiony, wyposażony w długie i proste sierpówki. Bojowiec z Nordu występuje w wielu odmianach barwnych, do najpopularniejszej barwy upierzenia zalicza się barwa srebrna.
Waga koguta
 • od 4000 do 5000 g
  Waga kury
 • od 2500 do -4 kg Masa jaja
 • 60 g
  Skorupka
 • barwa biała

 • Komentarze (0)
  Brak komentarzy do tego artykułu

  Dodaj nowy wątek

  Temat:
  Treść:
  Autor: 2minusplus 9 = <= Napisz wynik działania.
  Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteœ robotem :)
  Jesteś niezalogowany. Zaloguj się lub zarejestruj i zyskaj dostęp do zaawansowanych funkcji portalu zupełnie za darmo!